NATO viršūnių susitikimo metu pasienyje rimtų incidentų nefiksuota, bet pasitaikė administracinių pažeidimų

Lietuva
BNS/Fotobankas nuotr.
Ignas Dobrovolskas Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  ELTA

Pastarąją savaitę dėl NATO viršūnių susitikimo Lietuvoje buvo atkurta vidaus sienos kontrolė, tačiau rimtesnių incidentų pasienyje fiksuota nebuvo, Eltą informavo Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) atstovas Giedrius Mišutis. Pasak jo, pasitaikė tik atvejai, kuomet žmonės vykdavo su suklastotais vairuotojų pažymėjimais bei užfiksuotas vienas vogtas automobilis.

„Jeigu kalbame apie išorės sieną, Baltarusiją ir Rusiją, tai pastarosiomis dienomis net nepasitaikė nė vieno migranto bandymo pateikti į Lietuvą, ir taip jau visą šią savaitę. Kažkada buvo, kad gal 3 bandymai pasitaikė, bet tokia sąlyginė ramybė ir jokių ypatingų judėjimų, provokacijų ar įvykių pasienyje nebuvo, nei su Baltarusija, nei su Rusija“, – tvirtino G. Mišutis.
 
„Kalbant apie vidaus sieną, kadangi ten pradėti tikrinti tūkstančiai asmenų, kurie anksčiau vykdavo per vidaus sieną netikrinami, tai natūralu, atsirado ir ten tam tikrų nustatytų atvejų. Ir su suklastotais dokumentais, vairuotojų pažymėjimais, neįleidimų buvo tiems, kurie neturėjo teisės atvykti, neturėjo dokumentų. Buvo tikrai vienas vogtas automobilis išaiškintas“, – tvirtino VSAT atstovas.
 
Jis sakė, kad dėl administracinių pažeidimų buvo pradėti tyrimai, bet vertinant visą savaitę, didelių incidentų ar nepatogumų keliautojams nepasitaikė. Anot G. Mišučio, momentais susidarydavo ilgesnės eilės prie pasienio, tačiau tai taip pat didesnių problemų nesukėlė.
 
„Lygiai tas pats ir oro uostuose bei jūrų uosto dviejuose pasienio kontrolės punktuose. Žiūrint į visą sienų kontrolės atnaujinimo savaitę, laikotarpį prieš NATO renginį bei šiandien, buvo pajėgos didesnės – daugiau pareigūnų, daugiau padedančių jėgų, daugiau darbo ir dėmesio, daugiau įtampos, bet kažkokių incidentų ar kažkokių netipinių dalykų nebuvo fiksuota“, – ketvirtadienį pasakojo jis.
 
Muitinės departamentas: vienintelis incidentas – dėl Baltarusijos neįleisto pakistaniečio
 
Tuo tarpu Muitinės departamentas Eltai akcentavo, kad vienintelis pastarąją savaitę fiksuotas incidentas buvo savaitgalį, kuomet Baltarusijos pareigūnai atsisakė įsileisti į Lietuvą su suklastotais dokumentais bandžiusį patekti pakistanietį ir buvo uždarytas Medininkų kontrolės punktas. Kitomis dienomis, anot institucijos, viskas vyko pagal planą.
 
Trečiadienį baigėsi Vilniuje dvi dienas trukęs NATO viršūnių susitikimas.
 
Praėjusį penktadienį septynioms paroms dėl minėto renginio buvo atkurta vidaus sienos kontrolė.
 
Patikrinimai VSAT nustatytuose pasienio kontrolės punktuose buvo atnaujinti nuo liepos 7 d. 8.00 val. iki liepos 13 d. 8.00 val.