NATO naikintuvai penkis kartus lydėjo Rusijos lėktuvus

e9b33b5a42006d30f50636df73fee7fac95152a0
Lietuva
BNS/Fotobankas nuotr.
Etaplius.lt Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  BNS

NATO oro policijos misiją Baltijos šalyse vykdantys naikintuvai praėjusią savaitę penkis kartus kilo atpažinti ir lydėti skrydžių taisykles tarptautinėje oro erdvėje virš Baltijos jūros pažeidusių Rusijos orlaivių, pirmadienį pranešė Krašto apsaugos ministerija.

Trečiadienį naikintuvai kilo atpažinti atakos lėktuvo IL-20 ir keleivinio orlaivio IL-18. Jie skrido iš Rusijos pagrindinės dalies į Kaliningrado sritį.

Ketvirtadienį ir penktadienį NATO pajėgos po kartą kilo atpažinti IL-20, jie skrido iš Kaliningrado srities ir grįžo atgal.

Penktadienį naikintuvai taip pat kilo atpažinti vieno atakos lėktuvo IL-20. Jis šį kartą skrido iš Kaliningrado srities į pagrindinę dalį.

Šeštadienį NATO oro policijos naikintuvai kilo atpažinti dviejų bombonešių TU-22M3 bei dviejų naikintuvų SU-30SM. Orlaiviai skrido tarptautine oro erdve iš pagrindinės Rusijos dalies ir grįžo atgal.

Tą pačią dieną naikintuvai dar kartą kilo atpažinti ir lydėti minėtų keturių oralaivių.

Visi Rusijos lėktuvai skrido nepateikę skrydžio planų, dalis buvo su įjungtu radiolokaciniu atsakikliu, nė vienas radijo ryšio su Regioniniu skrydžių valdymo centru nepalaikė.

NATO oro policijos misija Baltijos šalyse vykdoma iš Lietuvos ir Estijos.