NATO 75-mečiui paminėti Vilniaus senamiestį papuošė įspūdinga menininkų freska

NATO piešinys
Vilnius
Etaplius Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  Pranešimas spaudai

Sausio 15 d. Vilniaus širdyje pasirodė dar vienas menininkų piešinys – Pylimo g. 9 esantį pastatą papuošė įspūdinga vienybę, taiką ir šviesią ateitį simbolizuojanti NATO freska. Ji skirta įamžinti ir praėjusių metų liepa Vilniuje vykusį vieną svarbiausių bei didžiausių renginių šalies istorijoje – NATO viršūnių susitikimą.

„Laisvė ir saugumas yra didžiausias mūsų turtas. NATO saugo net 1 mlrd. žmonių iš 31 valstybės abiejose Atlanto pusėse. Ši freska įamžina praėjusiais metais Vilniuje vykusį NATO viršūnių susitikimą ir primena, jog transatlantinis aljansas visada mus saugo bei užtikrina klestėjimą taikioje ir saugioje visuomenėje“, – teigia NATO generalinio sekretoriaus padėjėja viešajai diplomatijai Marie-Doha Besancenot.

„Ši freska yra vienas svarbiausių „Apsaugokime ateitį“ (angl. Protect The Future) kampanijos akcentų. Kampanija jau padėjo užmegzti tvirtus ryšius su jaunimu ir bendruomenėmis visame aljanse. Tikiuosi, kad įkūnydamas tautos narystę NATO ir pabrėždamas organizacijos neblėstančią svarbą visų mūsų ateičiai, šis piešinys sukels atgarsį ne tik tarp vilniečių, bet ir visų Lietuvos gyventojų. Be to, artėjant šiais metais Vašingtone vyksiančioms 75-osioms NATO steigimo sutarties pasirašymo metinėms, šis piešinys ir daugelis kitų freskų skirtingose šalyse, įamžins organizacijos misiją visame aljanse“, – tikisi M.D Besancenot.

Anot freskos idėjos autoriaus ir vieno iš menininkų studijos „Gyva grafika“ įkūrėjų Žygimanto Amelyno, tokie miesto sienų piešiniai yra stipri ir įtaigi komunikacijos priemonė, siunčianti vizualinę žinutę visuomenei: „Ši sieninė tapyba kviečia sustoti ir susimąstyti, ką reiškia būti laisvam ir turinčiam saugią ateitį“.

Ypatingas dėmesys jaunimo įsitraukimui

Šiais metais daugiausia dėmesio buvo skiriama Lenkijos, Estijos, Latvijos ir Lietuvos jaunimo įsitraukimui į kampaniją „Apsaugokite ateitį“.

Populiarusis tinklaraštininkas ir „YouTube“ žvaigždė Paulius Mikolaitis (Paul de Miko) buvo vienas iš pagrindinių Lietuvos atstovų. Jam teko dalyvauti svarbiuose NATO renginiuose, Vilniaus aukščiausiojo lygio susitikime, kuriame jis ėmė interviu iš NATO generalinio sekretoriaus padėjėjo žvalgybai ir saugumui Davido Cattlerio. Tinklaraštininkas taip pat dalyvavo NATO karinėse pratybose, įskaitant BALTOPS 23, lankėsi didžiausiame pasaulyje lėktuvnešyje USS Gerald R Ford.

P. Mikolaitis teigia tą pačią akimirką sutikęs prisidėti prie šios kampanijos: „Jaunosios kartos supažindinimas su aljanso veikla yra būtinas, siekiant palaikyti tolimesnę NATO veiklą ir plėtrą. Transatlantinis aljansas ir jo valstybės narės yra mūsų ilgalaikiai strateginiai partneriai. Tikiu, kad Vilniaus senamiestyje nupiešta freska „Apsaugokime ateitį“ taps dar vienu simboliu, įtvirtinančiu Lietuvos narystę NATO ir jos vaidmenį saugant mūsų visų ateitį.“

Įspūdinga 15 metrų aukščio freska puošia istorinį Pylimo g. 9 esantį pastatą.

„Freskos tikslas – vienyti visuomenę ir skleisti žinią, jog galime būti ramūs, dirbti savo kasdienius darbus, nes visada esame saugomi NATO. Todėl piešiniu pasirinkome transliuoti saugią ir ramią ateitį“, – pasakoja Ž. Amelynas.

Freskos piešimą šiek tiek apsunkino šalti orai. Lauko darbai žiemos viduryje spaudžiant stipriam šaltukui – nemenkas iššūkis. „Tačiau nėra to, ko neišspręstų keturi megztiniai, trejos kelnės ir penkios kojinės“, – juokauja Ž. Amelynas.

Dar šiais metais NATO skelbs konkursą visų aljanso valstybių menininkams. Jo nugalėtojas kurs freską Vašingtone, kur jau šiais metais vyks aukščiausio lygio susitikimas, skirtas aljanso 75-mečiui paminėti.