PRAMOGOS
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Aktualijos2024 m. Sausio 15 d. 16:04

Namų per gaisrą netekę vilniečiai persikėlė į socialinius būstus

Vilnius

BNS Fotobanko nuotr.

Milena AndrukaitytėŠaltinis: BNS


289154

Namų per daugiabučio gaisrą Viršuliškėse netekę vilniečiai baigė kraustytis į socialinius būstus, toliau tęsiami pastato sutvirtinimo darbai, pirmadienį po avarijos tyrimo komisijos posėdžio informavo savivaldybės atstovai.

Vilniaus vicemerė Simona Bieliūnė sakė, kad 16 šeimų pateikė prašymus dėl socialinio būsto ir savaitės pabaigoje baigė kraustytis. Devyni butai buvo su baldais ir visa reikiama įranga, o pirmadienį baldų sulaukė ir į tuščius butus įsikėlusios šeimos.

„Tokių šeimų turėjome 16, nuo trečiadienio pradėjome kelti žmones ir praėjusios savaitės pabaigoje visos šeimos galėjo patekti į jiems skirtus būstus. Devyni butai yra su būtiniausiais baldais ir įranga, kituose butuose tikrai trūko įvairiausių baldų“, – žurnalistams sakė S. Bieliūnė.

Vicemerė teigė, jog dalį baldų bei buitinės technikos pirkimų savivaldybė kompensuos, žmonės apie tai informuoti, pirmadienį penkios šeimos, įsikėlusios į butus su minimalia įranga, gaus būtiniausius baldus ir buitinius prietaisus.

Vicemerė taip pat informavo, kad iš 25 butų gauti 32 prašymai dėl nukentėjusių asmenų išmokų, kai kuriuose butuose gyveno daugiau nei po vieną šeimą, ir iš jų 22 šeimos galės gauti maksimalią sumą – virš 7 tūkst. eurų.

Dešimties šeimų pajamos viršija paramai nustatytą ribą ir, pagal įstatymus, jiems bus galima išmokėti minimalią paramą, 1100 eurų dydžio išmokas.

Dviejuose butuose gyveno karo pabėgėliai iš Ukrainos, pasak S. Bieliūnės, jie į paramą pretenduoja kitu statusu, savivaldybė jiems galės padėti, pavyzdžiui, nuomotis būstą mieste.

Per gaisrą namus praradę gyventojai tris mėnesius socialiniuose būstuose gyvens nemokamai, vėliau turės mokėti už komunalines paslaugas ir minimalų nuomos mokestį – nuo euro iki 1,25 euro už kvadratinį metrą.

Kaip teigė vicemerė, socialiniai būstai bus garantuoti metams, o vėliau situacija bus vertinama ir sprendžiama, kokios tolesnės paramos galimybės.

„Po metų vertinsime situaciją ir toliau žinodami, kaip bus su pastatu, žmonių gyvenimo sąlygomis, spręsime toliau“, – sakė S. Bieliūnė.

Vilniaus miesto savivaldybės ekstremaliosios situacijos operacijų vadovas Kęstutis Karosas sakė, kad šiuo metu toliau tęsiami pastato sutvirtinimo darbai, o dėl jo ateities bus sprendžiama vėliau.

„Komisija tęsia darbą dėl pastato sustiprinimo, paprašyta ekspertų įvardinti, kokios turi būti konstrukcijos, kaip saugiau sutvirtinti į pastatą, iš ankstesnio laikotarpio vykdomas konstrukcijų ramstymas, tęsiam darbą, galutinių sprendimų, rekomendacijų dar neturime“, – žurnalistams sakė K. Karosas.

Pasak jo, pastato konstrukcijos ramstomos, kad įvykus griūčiai namo plokštės nevirstų į išorę, nebūtų pažeistas visas pastatas.

„Kadangi pavojingos plokštės išstumtos į aplinką ketvirtam-penktam aukšte, įvykus stogo konstrukcijų griūčiai tos plokštės galėtų būti išstumtos, (įvyktų – BNS) pastato griūtis į išorę, norime apsaugoti, kad tos griūties nebūtų“, – kalbėjo vadovas.

Avarijos tyrimo komisija užbaigti darbą ir parengti galutines rekomendacijas tikisi iki mėnesio pabaigos.

Gaisras Viršuliškėse esančiame daugiabutyje kilo prieš kelias savaites, jo metu žuvo du žmonės – nepilnametis ir suaugęs asmuo. Gaisro metu evakuota 30 butų, dėl padarinių pastato neleidžiama eksploatuoti.

Kaip skelbė savivaldybė, dėl gaisro be pastogės liko 57 namo gyventojai, dalis jų apsistojo pas artimuosius.