Namai Šiauliuose – sutaupykite neatsisakydami pagrindinių miesto patogumų

Namai Šiauliuose – sutaupykite neatsisakydami pagrindinių miesto patogumų
Šiauliai
Pexels.com nuotr.
Etaplius.lt Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  Etaplius.LT

Šiandien, namai Šiauliuose sulaukia kaip niekad didelio susidomėjimo, rodomo ne tik vietinių gyventojų. Nekilnojamo turto kainoms pasiekus piką, svajojantiems gyventi nuosavame name darosi vis sunkiau įgyvendinti savo planus didžiųjų miestų ribose.

Kol vieni atideda pirkimą tikėdamiesi neužilgo sulaukti geresnių laikų, kiti priešingai – ieško būdų investuoti sparčiai infliacijos tirpinamas santaupas. Kol kas geresnių laikų horizonte nesimato, todėl kaži ar verta atidėlioti ilgai puoselėtas svajones neribotam laikui. Galbūt, tereikia paieškoti alternatyvos? Namai Šiauliuose gali būti puikus pasirinkimas ieškantiems optimalaus balanso tarp kainos, ramybės ir miesto patogumų. 

Gyvenimo Saulės mieste privalumai

Šiauliai nuo seno garsėja kaip svarbus pramonės miestas, galintis didžiuotis stabiliomis ir jau ne pirmą amžių operuojančiomis įmonėmis. „Rūtos“ šokolado fabrikas veikia jau daugiau kaip 100-metį, o „Gubernijos“ alaus darykla – daugiau kaip 200 metų, taip pat ir itin patikimu darbdaviu laikoma ir visoje Europoje žinoma dviračių gamykla „Baltik Vairas“, samdanti apie 600 darbuotojų, tad vietinė darbo rinka tikrai turi ką pasiūlyti atsikrausčiusiems iš kitų miestų arba grįžtantiems iš užsienio.

Pastaraisiais dešimtmečiais Šiauliuose iškilo nemažai prekybos ir pramogų centrų, pastebimas akivaizdus statybų sektoriaus ir stambiosios prekybos suaktyvėjimas. Tačiau vietiniai gyventojai sutaria, kad didžiausias miesto privalumas yra ne platus paslaugų ir pramogų pasirinkimas, o jo žaliosios zonos – Rėkyvos, Talkšos, Ginkūnų ežerai ir net 16 parkų, kurių bendras plotas sudaro 1177 hektarų. 

Kaip išsirinkti lokaciją?

Rinkdamiesi namą Šiauliuose pradėkite nuo svarbiausių poreikių analizės: ar jums svarbiau gyventi arčiau miesto centro, vaikų mokyklos ar darbovietės? O gal jūsų prioritetas yra netoliese esančios žaliosios zonos? Kiek privatumo ieškote? Ar vertinate glaudžią kaimynystę ir aktyvias bendrijas? Ar yra viešojo transporto poreikis?

Šiauliai yra gana patogiai išplanuotas miestas, kur paprasta pasiekti centrą ir svarbiausius infrastruktūrinius taškus negaištant laiko kamščiuose, taigi galite skirti daugiau dėmesio aplinkai, kurioje norėtumėte gyventi, o ne konkrečiai lokacijai. Ieškodami informacijos apie artimiausius paslaugų centrus, nepamirškite pasidomėti ir rajono nusikaltimų statistika, o geriausia – nuvykite apžiūrėti apylinkių gyvai ir įsitikinkite ar gatvės pakankamai apšviestos bei privažiavimas bus patogus jums, o prireikus ir atvykstantiems pagalbos tarnybų automobiliams. 

Kur yra populiariausi namai Šiauliuose?

Vienu iš geidžiamiausių Šiaulių rajonų dažnai nominuojamas miesto šiaurėje esantis Didždvaris, pietryčiuose besiribojantis su senamiesčiu. Rajono patrauklumas slypi ne tik jo lokacijoje – jame esantis Didždvario parkas, Zubovų rūmai, išpuoselėtos gatvės atspindi istorinį Šiaulių žavesį.

Svarstant apie patogius namus Šiauliuose, tikrai nebūtina fokusuotis į centrą ir jo apylinkes. Tendencijos rodo, kad šiuo metu populiarūs pirkimai Dainiuose, Gubernijoje, Gytariuose, Lieporiuose, Medelyne, Pabaliuose, Besarabijoje, Šimšėje, Žaliūkuose. Ieškantiems būsto gamtos prieglobstyje privaloma pasidomėti namais Rėkyvoje, kur galima rasti be galo patrauklių variantų, bene ant ežero kranto. Pirkėjų dėmesio sulaukia ir namai Zokniuose, kur įsikūręs Tarptautinis Šiaulių oro uostas, kadaise buvęs karine gyvenviete už miesto teritorijos.

Kaip papildomai sutaupyti įsigyjant namą Šiauliuose

Niekam ne paslaptis, kad pirkdami nekilnojamą turtą per tarpininkus sumokame daugiau nei pirkdami tiesiai iš savininko. Reikėtų pastebėti, kad didelė dalis pirkėjų žiūri į brokerius su nepasitikėjimu, nes nuogąstauja dėl netikslios arba nuslėptos informacijos apie objektą.

Jeigu norite bendrauti su savininku tiesiogiai, o tuo pačiu gauti galimybę pasiderėti ir surinkti informaciją iš pirmų lūpų, ieškokite skelbimų be tarpininkų. Tai gali pareikalauti šiek tiek laiko ir kantrybės, nes informacija apie tarpininką ne visada pastebima iš pirmo žvilgsnio, tačiau rezultatas tikrai bus vertas jūsų pastangų.

 

Reklama