REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Kriminalai2023 m. Spalio 17 d. 08:15

Antradienio naktį ir rytą įstaigos gavo 350 pranešimų su grasinimais susprogdinti: policija ragina įvertinti grėsmę

Lietuva

BNS / Fotobankas nuotr.

Gytis PankūnasŠaltinis: ELTA


280879

Antradienio naktį ir rytą įvairios įstaigos Lietuvoje gavo 350 pranešimų su grasinimais, patvirtino policija.

„Iki 8 val. ryto policija gavo 170 pranešimų (iš įstaigų apie jiems siųstus grasinimus susprogdinti – ELTA). Šiuo metu tokių pranešimų fiksuojame apie 350“, – Eltai sakė Policijos departamento atstovas spaudai Ramūnas Matonis.

Grasinimų sprogdinimais, kaip ir anksčiau, sulaukė švietimo, ugdymo įstaigos, kitos institucijos.

Pirmadienio naktį, anot policijos, įstaigos gavo apie 1,5 tūkst. pranešimų apie padėtus sprogmenis, praėjusį penktadienį – apie 900.

Kaip anksčiau teigė policijos generalinis komisaras Renatas Požėla, didžioji dalis grasinančių laiškų parašyta rusų kalba.

Anot policijos vadovo, laiškų su grasinimais siuntimas yra organizuota kibernetinė ataka, kurie siekiama sutrikdyti specialiųjų tarnybų darbą ir sukelti paniką visuomenėje.

„Nuo praėjusio penktadienio stebime gerai organizuotą kibernetinę ataką, kuria siekiama sutrikdyti spec. tarnybų darbą ir sukelti paniką visuomenėje. Per kelias dienas policija gavo daugiau kaip 2500 el. laiškų su netikrais grasinimais, kurie toliau nesiliauja.

Žmonėms, kuriems iš tiesų reikalinga pagalba, sunku prisiskambinti skubios pagalbos telefonu ir operatyviai gauti būtiną pagalbą, todėl turime ieškoti operatyvių sprendimų, kaip spręsti šią susidariusią situaciją, netrikdyti spec. tarnybų darbo bei įstaigų ar organizacijų kasdienės veiklos“, –policija pranešime spaudai cituojamas R. Požėla.

Pataria evakuotis, tik esant indikacijoms, kad grėsmė gali būti reali

Policija pranešė, kad pirmadienio vakarą išsiuntė naujas rekomendacijas savivaldybėms, kurios perdavė įstaigoms informaciją. Policija grasinimus gavusioms įstaigoms siūlo nenutraukinėti veiklos, neskambinti skubiu pagalbos telefonu, o konsultuotis su atsakingais pareigūnais, ir tik tuomet, jei randamas pavojingas objektas, ar yra kitų indikacijų, kad grėsmė gali būti reali – pradėti evakuaciją ir skambinti skubiu pagalbos telefonu 112.

Policija ragina institucijų, gavusių pranešimus apie padėtus sprogmenis, atstovus tartis su policija.

„Atkreipiame dėmesį, kad jei po tokio grasinančio el. laiško, apžiūrėję patalpas, ar teritoriją, radote bet kokį įtartiną objektą, tuomet nedelsiant skambinkite skubios pagalbos numeriu 112. Skambinant skubiu pagalbos telefonu 112 ir esant dideliam skambučių srautui, jūs automatiškai galite būti nukreipti policijos informacijos telefonu, kur gausite tolimesnes rekomendacijas“, – teigiama policijos pranešime spaudai.

Pareigūnai ragina įstaigas numatyti, kad policijai, esant reikalui, skambintų vienas įstaigos žmogus, o ne keli. Policija perspėja, kad paskambinus 112, gali tekti palaukti, kol atsilieps operatorius.



REDAKCIJA REKOMENDUOJA