Aktualu | Gyvenimas | Pramogos | + Projektai | Specialiosios rubrikos |
Pasirinkite savo miestą | Vilnius | Kaunas | Klaipėda | Šiauliai | Panevėžys | Marijampolė | Telšiai | Alytus | Tauragė | Utena |
Skaitytojos nuotr.
Reporteris UgnėŠaltinis: Etaplius.lt
Prieš daugiau nei mėnesį socialiniuose tinkluose užvirusi diskusija dėl vandens kolonėlės, į kurią įsitraukė net ir pats miesto meras Artūras Visockas, nuslūgo taip pat greitai, kaip ir užvirė. Viešai išreikštas miesto mero susirūpinimas opia šiauliečių problema buvo greitai pamirštas. Šiaulietė Sandra atvira – šalia jos namų pastatyta vandens kolonėlė virto tikru prakeiksmu, tačiau nepadėjo nei kreipimasis į Savivaldybę, nei vieši įrašai feisbuke.
41810853-1925696841064655-6524337729608613888-n.jpg
Taip gyventi nebegali
Iki šiol yra šiauliečių, gyvenančių it viduramžiais, be vandentiekio. Jų patogumui mieste įrengtos vandens kolonėlės. Tačiau vieniems miestelėnams šie įrenginiai – išsigelbėjimas, kitiems – prakeiksmas. Situacija kur kas pablogėjo, kai mieste buvo sumažintas vandens kolonėlių skaičius.
Šiaulietė Sandra, gyvenanti šalia Lydos – S. Daukanto gatvių sankryžoje įrengtos vandens kolonėlės, sako, kad kentėti nebegali, tačiau nebeturi ko griebtis. Moteris ne kartą kreipėsi ir į Savivaldybę, ir į žurnalistus.
Pagrindinė problema, pasak pašnekovės, nuolatinis transporto priemonių, net ir sunkiasvorių, srautas aplink įrenginį. Šiaulietė spėja, kad vandens kolonėle naudojasi toli gražu ne tik tie, kurie namuose neturi įsivedę vandentiekio.
„Galima pagalvoti, kad pusė miesto neturi vandens“, – situaciją apibūdinti bandė moteris.
Tačiau dieną naktį aplink šiaulietės namus zujantys automobiliai – ne vienintelė problema. Nekultūringi vandens vartotojai čia pat mėto šiukšles, nuorūkas, trypia Sandros namo veją ir net užstato įvažiavimą į kiemą. Moteris ne kartą drausmino besiburiuojančius šiauliečius, tačiau atgal sulaukdavo tik kandžių replikų.
Sandra teigė, kad vienintelė išeitis – paieškoti tinkamesnės vietos vandens kolonėlei: „Reikia perkelti kolonėlę į kokią nors aikštelę, kur aplink nebūtų gyvenamųjų namų. Kodėl žmonės turi kentėti?“
39262836-516113818845672-3357956447357894656-n.jpg
Ilgai laukė pagalbos
Feisbuke kilusi diskusija, rodėsi, laiku ir vietoje – susirūpinimą sutartinai reiškė ir gyventojai, ir miesto valdžia. Meras A. Visockas viešai teigė žinantis, kaip galima būtų eliminuoti problemą. Tiesa, čia pat į pagalbą kvietė ir žurnalistus. Esą į viešumą keliamos problemos būna greičiau išspręstos.
Praėjus kone dviems mėnesiams, šiaulietė dar kartą kreipėsi į Etaplius redakciją su prašymu padėti. Pagalbos šauksmas – ne tuščias. Moteris atsiuntė galybę nuotraukų, kurios atvaizduoja opią aplinkinių gyventojų kasdienybę. Moteris susirūpino, kodėl niekaip nesulaukia jokio valdžios atoveiksmio.
Vandens kolonėlę naikins
Kurį laiką Šiaulių miesto savivaldybės kabinetuose įstrigusį klausimą galiausiai pavyko „išjudinti“. Miesto ūkio ir aplinkos skyriaus vedėja Eglė Bružienė informavo, kad Lydos – S. Daukanto g. sankryžoje esanti kolonėlė bus naikinama.
„Atsižvelgiant į tai, kad visame kvartale, kuriame yra įrengta vandens kolonėlė Lydos – S. Daukanto g. sankryžos aplinkoje, yra galimybė prisijungti prie centralizuotų vandentiekio tinklų, prašome nuo 2019 m. liepos 1 d. panaikinti šią vandens kolonėlę. Prašome iki 2018 m. lapkričio 30 d. informuoti kvartalo gyventojus, kurie naudojosi vandens ėmimo kolonėle Lydos – S. Daukanto g. sankryžoje ir nėra prisijungę prie centralizuotų vandentiekio tinklų, apie minėtos vandens kolonėlės panaikinimą nuo 2019 m. liepos 1 d. ir pateikti minėto kvartalo privačių valdų savininkams (apie 70 namų valdų) informaciją apie galimybę jungtis prie centralizuotų vandentiekio tinklų. Informacinę lentelę prašome įrengti ir prie pačios kolonėles“, – rašoma Administracijos direktoriaus pavaduotojo Marijaus Veličkos pasirašytame rašte.
Šiaulių mieste liks dar viena vandens kolonėlė adresu Poilsio g. 10. Pasak E. Bružienės jos naikinti neplanuojama.