Nacionalinis Lietuvos dramos teatras žada stiprių išgyvenimų sezoną

64ec56ab832f1skir4485
Vilnius
BNS / Fotobanko nuotr.
Jūratė Skėrytė Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  BNS

Lietuvos nacionalinis dramos teatras (LNDT) Vilniuje žada stiprių išgyvenimų sezoną, gruodį ketinama laikinai atidaryti didžiąją sceną.

Pasak vienos iš teatro meno vadovių Kamilės Gudmonaitės, 84-ajame sezone bus kalbama apie teritorijas, dalykus, kurių paprastai vengiama, kurių stengiamasi nepastebėti, apeiti.

„Mes iš tiesų labiausiai kviečiame ateiti į teatrą, bet įspėjame, kad gali būti ir nepatogu“, – pirmadienį per spaudos konferenciją sakė K. Gudmonaitė.

„Sveiki atvykę į šį sezoną, kaip matome, stiprių išgyvenimų sezoną“, – teigė ji.

LNDT generalinis direktorius Martynas Budraitis tvirtino, kad rezonansą visuomenėje sukėlusi naujojo sezono reklaminė kampanija „Neik į teatrą“ pasiteisino – bilietų pardavimai išaugo dvigubai.

Pirmadienį pristatytas baigtinis kampanijos pavadinimas – „Neik į teatrą. Priprasi“.

Teatro vadovai pripažino, kad viešoje erdvėje kilusi stipri neigiama reakciją į jų reklaminę kampaniją buvo netikėta.

„Nepatogu buvo ir reakcija, susiskaldymas, kuris įvyko praėjusią visą savaitę. Matome, kad šių nevyriausybinių ir vyriausybinių institucijų susiskaldymas ir stipri reakcija atskleidžia didelę žaizdą, didžiulį sopulį, kuris yra mūsų kultūriniame sektoriuje ir iškelia didelę problemą, kad kultūros finansavimo klausimas apskritai yra didelė problema. Mes tai matome ir norime į tai reaguoti“, – sakė K. Gudmonaitė.

Naujas LNDT sezonas prasidės rugsėjo 6 dieną režisieriaus Jo Stromgreno spektakliu „Ruletė“.

„Ruletė apeliuoja į tai, kas sukasi, tai lyg gyvenimo ratas, tai žaidimas, per kurį smarkiai rizikuojame ir dažniausiai jį pralaimime“, – pristatydamas premjerą sakė režisierius.

Anot jo, tai spektaklis apie vyrą, kuris priklausomas nuo normalumo, atskleidžiama, kaip jis reaguoja į nuolatinius pokyčius.

Gruodį planuojama laikinai atidaryti didžiąją LNDT salę. Jos atidarymui K. Gudmonaitė sukūrė šiuolaikinę operą-spektaklį „Dalykai, kurių neišdrįsau pasakyti, ir dabar jau per vėlu“.

Jis sukurtas iš taksofono įrašų. Speciali taksofono būdelė maždaug prieš metus buvo pastatyta prie Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro Vilniuje, žmonės kviesti užeiti į ją, pakelti ragelį ir „paskambinti“ žmonėms, kuriems gyvenime jau nebegali paskambinti ir pasakyti tai, ko nespėjo.

Pasak K. Gudmonaitės, ragelis pakeltas 4 tūkst. kartų.

M. Budraičio teigimu, didžioji salė veiks iki vasario, po to ji bus vėl uždaryta iki kitų metų rugpjūčio.