Nacionalinio stadiono polinių pamatų užbaigtumas siekia 60 proc., pradėti monolitinių konstrukcijų statybos darbai

photo_4399912
Vilnius
Andriaus Ufarto (ELTA) nuotr.
Ignas Dobrovolskas Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  ELTA

Nacionalinio stadiono parko projektą įgyvendinančios bendrovės „Vilniaus daugiafunkcis kompleksas“ vadovė Agnė Grendelė tvirtina, kad jau yra užbaigta 60 proc. polinių pamatų įrengimo darbų. Taip pat, pasak jos, pradėti lauko inžinerinių tinklų įrengimo bei kiti darbai.

„Iki šiol atliktus rangos ir statybos darbus galima suskirstyti į kelias stambias grupes. Senojo stadiono komponentų demontavimas, sprogdinimo darbai, atliekų surinkimas ir išvežimas yra užbaigtas. Taip pat užbaigtas statybvietės parengimas darbams, grunto išvežimas“, – Eltai teigė A. Grendelė.
 
„Tuo tarpu lauko inžinerinių tinklų įrengimo darbai, monolitinių konstrukcijų statybos darbai, laikinų kelių tiesimo darbai – pradėti, polinių pamatų įrengimo darbų užbaigtumas siekia 60 proc.“, – tikino ji.
 
Šiuo metu vykstant deryboms dėl kainų indeksavimo, Nacionalinio stadiono statybų apimtys sumažintos iki minimumo – A. Grendelė aiškina, kad bendrovė yra pateikusi savo argumentus šiuo klausimu ir laukia Vilniaus miesto savivaldybės bei Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos sprendimų.
 
„Atsižvelgdami į koncesijos sutartyje numatytas sąlygas, parengėme savo argumentų rinkinį ir laukiame užsakovų – Vilniaus miesto savivaldybės ir Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos – sprendimo“, – tikino bendrovės „Vilniaus daugiafunkcis kompleksas“ vadovė.
 
Galiausiai kalbėdama apie pasirodžiusius sostinės valdžios ketinimus šalia stadiono statyti naują krepšinio areną, ji tikino žinanti „tiek, kiek buvo skelbta informacijos viešojoje erdvėje“, tačiau tokio statinio galimybę svarstytų.
 
„Žinome tiek, kiek buvo skelbta viešojoje erdvėje. Gavę konkrečių klausimų ar užduočių iš užsakovų, tokią galimybę vertintumėm“, – tvirtino A. Grendelė.
 
Artimiausias Vilniaus miesto savivaldybės tarybos posėdis – sausio 24 d.
 
Svarstoma, kad klausimas dėl Nacionalinio stadiono kainų indeksavimo jau galimas artimiausiame Vilniaus miesto savivaldybės tarybos posėdyje. Vilniaus miesto savivaldybės ryšių su žiniasklaida specialistas Gabrielius Grubinskas patvirtino, kad posėdis vyks sausio 24 d., tačiau jo darbotvarkė dar nėra aiški.
 
„Tarybos posėdis vyks sausio 24 d., tačiau jo darbotvarkė dar nėra patvirtinta“, – teigė G. Grubinskas.
 
ELTA primena, kad Vilniaus daugiafunkcio komplekso Šeškinėje projektui šiemet gegužės pabaigoje buvo išduotas statybos leidimas. Nacionalinio stadiono statybos darbai – kartu su visu daugiafunkciniu kompleksu – turėtų būti baigti 2025 m.