Nacionalinį diktantą rašė 189 Lazdijų rajono gyventojai

resize_1056x660_diktantas-4
Lazdijai
Etaplius.LT Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  Lazdijų rajono savivaldybė

Nacionalinis diktantas šiandien buvo ta grandis, kuri Lazdijų rajono savivaldybę sujungė su visa Lietuva.

Po ilgesnės pertraukos pasitikrinti savo žinias į Nacionalinio diktanto organizatorių nurodytas vietas atvyko įvairaus amžiaus, profesijų žmonės.

Diktantas buvo transliuojamas per LRT RADIJĄ ir portale LRT.lt. Jau keturioliktą kartą rengiamas Nacionalinis diktantas yra bendras VšĮ Pilietinės minties instituto ir LRT renginys, diktantą remia AB Šiaulių bankas.

Mūsų rajono savivaldybėje Nacionalinį diktantą šiandien rašė net 189 rajono gyventojai. Iš jų – net 144 savivaldybės ugdymo įstaigų moksleiviai.

Seirijų Antano Žmuidzinavčiaus gimnazijoje simbolinį diktantą rašė ir patys mažiausieji mokinukai: nors jų darbeliai ir nedalyvaus konkurse, tačiau liks kaip gražus prisiminimas apie pirmąjį dalyvavimą tokio lygmens renginyje.

Suaugusieji savivaldybės gyventojai diktantą rašė Lazdijų rajono savivaldybės viešojoje bibliotekoje bei Teizų ir Kučiūnų bibliotekose, Veisiejų socialinės globos namuose.

Renginio organizatoriai Lazdijuose – rajono savivaldybė ir Lazdijų rajono savivaldybės viešoji biblioteka. Jie pasirūpins, kad visų Nacionalinio diktanto dalyvių rašyti tekstai laiku pasiektų Vilnių, VšĮ Pilietinės minties institutą, kur jie bus tikrinami.   

Nacionalinis diktantas tradiciškai išrinks raštingiausią mokinį, raštingiausią suaugusįjį ir raštingiausią užsienio lietuvį. Diktanto finalas bus rengiamas gegužės mėnesį Vilniuje.