Nacionalinės regioninės plėtros tarybos pirmininku išrinktas Jurbarko meras S. Mockevičius

rodyti-6
Jurbarkas
Gedimino Savickio (ELTA) nuotr.
Etaplius.lt Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  ELTA

Nacionalinės regioninės plėtros tarybos posėdyje pirmininku antradienį perrinktas Jurbarko rajono savivaldybės meras Skirmantas Mockevičius, o jo pavaduotoja išrinkta Birštono savivaldybės merė Nijolė Dirginčienė, praneša Vidaus reikalų ministerija (VRM).

Pasak VRM, po pavasarį vykusių savivaldos rinkimų, tai buvo pirmasis tarybos posėdis, kuriame aptartas ir 2022–2030 metų Regionų plėtros programos įgyvendinimas.
 
„Pagrindinis tikslas dabar – kuo spartesnis Regionų plėtros programos įgyvendinimas. Kokybiškas, vietos poreikiais pagrįstas planavimas yra labai svarbus, tačiau visi nekantriai laukiame ir konkrečių investicijų į geresnes viešąsias paslaugas gyventojams“, – pabrėžė vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė.
 
Regionų plėtros programą Vyriausybė patvirtino praėjusių metų birželį. Pasak ministrės, daugeliui regionų tai buvo gera žinia, nes investicijos išaugo pusantro karto.
 
Regionų plėtrai 2021–2027 metų finansiniam laikotarpiui skiriama Europos Sąjungos (ES) investicijų suma – 1,6 mlrd. eurų. Dabar savarankiškai veikiančios Regionų plėtros tarybos iki metų pabaigos numato suplanuoti konkrečių projektų už ne mažiau kaip 35 proc. programoje numatytų lėšų.
 
A. Bilotaitės teigimu, susitikime taip pat diskutuota, kaip regionuose įgyvendinamas Ekonomikos gaivinimo ir atsparumo didinimo planas „Naujos kartos Lietuva“ bei kuo prie regionų plėtros gali prisidėti vietos bendruomenės.
 
Skaitykite savo miesto naujienas!