PRAMOGOS
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Aktualijos2024 m. Balandžio 14 d. 13:12

Nacionalinės finansinio raštingumo dienos žygyje dalyvavo beveik 2000 žmonių

Kaunas

Stop kadras

EtapliusŠaltinis: Pranešimas spaudai


298037

Balandžio 14-oji – Nacionalinė finansinio raštingumo diena. Ta proga Lietuvos banko Finansinio raštingumo centras pirmą kartą Lietuvoje organizavo finansinio raštingumo žygį. Į Kaune visą dieną vykusį renginį per pirmąsias valandas susirinko beveik 2000 žmonių. Žygiuodami jie gilino finansines žinias apie asmeninius finansus bei investavimą ir stiprino savo atsparumą finansiniams sukčiams.

„Žygiavimas Nacionalinės finansinio raštingumo dienos metu – tai simbolinis priminimas, kad norint gerinti finansinį raštingumą, reikia nuolat judėti į priekį. Tam, kad kurtume geresnę mūsų visų finansinę ateitį, nepakanka žengti tik vieną žingsnį. Turime nuolat gilinti savo žinias, imtis praktinių veiksmų, įgyti naujų įgūdžių, o galiausiai juos paversti įpročiais“, – teigia dr. Viktorija Dičpinigaitienė, Lietuvos banko Finansinio raštingumo centro vadovė.

Pirmą kartą istorijoje vykusiame Nacionalinės finansinio raštingumo dienos žygio trasose dalyviai atliko įvairias su finansiniu raštingumu susijusias užduotis, bandė įminti mįsles ir sužinojo daug naudingos informacijos apie tai, kaip taupyti ir valdyti asmeninį biudžetą, kaip saugiai ir sumaniai pradėti investuoti bei apsisaugoti nuo finansinių sukčių.

Žygeiviai grožėjosi į UNESCO Pasaulio paveldo sąrašą įtraukta Kauno architektūra. Nemokamame žygyje dalyvavę gyventojai galėjo rinktis iš dviejų maršrutų – 5 arba 10 kilometrų. Abi trasos, kurių startas – Vienybės aikštė, veda per gražiausias laikinosios sostinės vietas: Žaliakalnio funikulierių, Ąžuolyno ir Vytauto parkus, neoklasicistinius Lietuvos banko rūmus Kaune, pastatytus 1928 metais, Č. Sugiharos, P. Klimo bei kitų tarpukario Lietuvos gyventojų art deco stiliaus namus ir kitas įdomias vietas.

Lietuvos banko Finansinio raštingumo centro iniciatyva Nacionalinė finansinio raštingumo diena šalyje minima jau antrą kartą. Ja siekiama atkreipti visuomenės dėmesį į finansinio raštingumo svarbą, paskatinti kalbėtis apie finansus, gilinti savo žinias bei keisti elgesį taip, kad jis padėtų kurti geresnę ateitį.