PRAMOGOS
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Jaunimas2021 m. Spalio 20 d. 12:25

Muzikos terapijos dirbtuvės su Linu Švirinu

Šiauliai

Jurgita TaralėŠaltinis: Etaplius.lt


191506

Spalio 18 d. Šiaulių miesto savivaldybės viešosios bibliotekos „Šaltinėlio“ filiale (Trakų g. 20A) pritaikant jau įrengtą bibliotekoje karaokės įrangą bei naudojant muzikos instrumentus, vyko muzikos terapijos dirbtuvės su muzikos terapeutu Linu Švirinu.

L. Švirinas – muzikos pedagogas, Klaipėdos studijų „Grock“ ir “Dabartis” įkūrėjas ir vadovas,  bardas, dainų kūrėjas ir atlikėjas. Jis daugelio muzikinių projektų sumanytojas, jaunimo muzikos festivalių ir koncertų organizatorius, renginių vedėjas. L. Švirinas – išskirtinę praktiką muzikos terapijos srityje sukaupęs specialistas, knygos „Muzikinės veiklos ypatumai ugdant autistiškus vaikus“ bendraautorius, patirtimi ir muzikavimo džiaugsmu besidalinantis su negalią turinčiais vaikais. Naujausi L. Švirino projektai – unikalus žmonių su klausos negalia ansamblis „Muzikavimo džiaugsmas“, geriausiųjų, jau daugiau kaip 30 metų kuriamų ir grojamų vaikiškų dainelių muzikinis albumas „Geriausios XXI a. lopšinės – Tėčių“ bei „Tėčio kava“, atsiradusi  kavinėje „Musangas“  prieš gerą pusmetį.

Bibliotekoje Lietuvos kultūros tarybos ir Šiaulių miesto savivaldybės dalinai finansuojamo projekto „Veltinio teatras: biblioterapija vaikams“ dalyviai sužinojo apie dar vieną terapijos būdą – muzikos terapiją ir įsitikino, kad muzika yra puikus būdas atsipalaiduoti, nusiraminti, sukaupti dėmesį, sumažinti stresą, pagerinti nuotaiką. Renginio vedėjo nuomone, „muzikos terapija galėtų būti ir kaip gyvenimo būdo, ir kaip tam tikra sveikatinimo paslauga“.

Ikimokyklinukai pačiais įvairiausiais muzikos instrumentais įgarsino bendraamžių skaitomą lietuvių liaudies pasaką „Ežys ir ponia“, savo nugara, pilvu ir pėdomis patyrė specialių muzikos instrumentų (liežuvėlinio būgno, tibetietiško dubens) garsų vibracijas, išbandė ir pajuto  Afrikos džembės grojimo džiaugsmą. „Muzika mūsų kasdienybėje dažnai tėra fono dalis, tačiau visiems vaikams ji gali padėti“,- kalbėjo svečias ir linkėjo dažniau prisiminti garso terapiją. Tai ypač naudinga tiems, kurie jaučia sudėtingą emocinę būseną, stresą ar nerimą, nes būgnų garsai padeda suvaldyti negatyvius pojūčius, atsikratyti baimės jausmo, atstato psichinę ir emocinę pusiausvyrą, savikontrolės jausmą.