REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Aktualijos2018 m. Lapkričio 6 d. 17:30

Muzikos ir teatro akademija aukcione parduoda savo patalpas

Vilnius

Budintis BudėtojasŠaltinis: Etaplius.lt


59217

VŠĮ „Lietuvos muzikos ir teatro akademija“ (LMTA) gruodžio pradžioje rengs pirmąjį savo nekilnojamojo turto aukcioną, kuriame ketina parduoti nenaudojamas administracinės paskirties patalpas Gedimino pr. 39, Vilniuje. Patalpų pardavimą vykdys tarptautinė nekilnojamojo turto konsultacijų bendrovė „Newsec“, turinti stiprią aukcionų patirtį parduodant tiek valstybinio sektoriaus, tiek privataus kapitalo įmonių nekilnojamąjį turtą.

Pastatas bus parduodamas viešojo elektroninio aukciono būdu. Pradinė jo kaina - 1 900 000 eurų. Aukcionas vyks gruodžio 7 dieną.

Aukciono metu pirkėjams siūlomos LMTA patalpos yra prestižinėje vietoje, vienoje iš Vilniaus centro pagrindinių gatvių - Gedimino prospekte. Pastatas buvo įrengtas ir naudojamas administracinei - edukacinei veiklai. Šio objekto plotas siekia daugiau nei 1400 kv. m ir jis yra įtrauktas į Lietuvos Respublikos istorijos ir kultūros paminklų sąrašą.

„Aukcionai yra pats atviriausias ir skaidriausias būdas parduoti turtą, jo metu nesudaromos galimybės išankstiniams susitarimams ir visi dalyviai būna lygiaverčiai. Mūsų bendrovė aukcionus rengia tiek valstybinio sektoriaus, tiek privataus kapitalo įmonėms, tad tikrai turime ką pasiūlyti klientui, kuriam galime užtikrinti rinkos grąžą iš parduodamo turto“, - sako „Newsec“ tarpininkavimo grupės vadovė Jurgita Šilaikytė.

Pastatas yra šalia tokių traukos centrų kaip sutvarkyta Lukiškių aikštė, vystomų „Live Square“ bei Taurapolio projektų. Taip pat netoli yra Neries krantinė ir Baltojo tilto poilsio zona, aplink gausu kultūros objektų - Nacionalinė M. Mažvydo biblioteka, Operos ir baleto teatras, Vilniaus Mažasis ir Nacionalinis dramos teatrai. Dėl patogaus ir taisyklingo patalpų suplanavimo objektas gali būti pritaikytas esamai administracinei paskirčiai - įrengiant biurus arba gyvenamajai - keičiant objekto paskirtį į gyvenamąją ir įrengiant gyvenamuosius butus.

„Vietos prestižą lemia gerai išvystyta miesto infrastruktūra, pagrindinių visuomeninių, kultūrinių objektų išsidėstymas greta parduodamo objekto ir patogus susisiekimas su visais sostinės rajonais. Turto išskirtinė vieta bei pritaikymo galimybės suteikia turtui pranašumą ir užtikrina konkurencingumą, o istorinis autentiškumas sukuria ilgalaikį investicinį patrauklumą“, - teigia J. Šilaikytė.

Anot jos, „Newsec“ turi ilgametės patirties rengiant aukcionus - iš viso bendrovė nuo 2015 m. yra pardavusi turto už 49,6 mln. eurų. LMTA konsultantų paslaugas įsigijo viešojo pirkimo būdu. „Newsec“ yra tarptautinė nekilnojamojo turto konsultacijų bendrovė, veikianti septyniose Šiaurės Europos ir Baltijos šalyse bei teikianti plataus spektro paslaugas. Bendrovė šiuo metu vienija 41 biurą Šiaurės Europoje, kuriuose dirba daugiau nei 1700 darbuotojų.

ELTA primena, kad rugsėjo pradžioje LMTA yra gavusi Vyriausybės pritarimą parduoti dalį pastatų, iš kurių artimiausiu metu numatoma parduoti administracines patalpas sostinės Gedimino pr. 39, kuriuose įsikūrę tretieji LMTA rūmai.

Numatomo parduoti turto vertinimas atliktas 2016 m. pradžioje. Vertinimo metu nustatyta patalpų rinkos vertė - 1,4 mln. eurų.

Kitų pastatų pardavimas kol kas neorganizuojamas, teigia LMTA. Visus pastatus, kurių pardavimui gautas Vyriausybės pritarimas, numatoma parduoti iki 2024 m. Viso planuojamo parduoti turto vertė - 16 mln. eurų.

Vyriausybė yra pritarusi siūlymui LMTA iškelti iš nusenusių patalpų Vilniaus centre ir koncentruotis Olandų g. 21, kur planuojama pastatyti modernų studijų miestelį. Pagrindinio LMTA pastato Gedimino pr. 42 neatsisakoma.

LMTA priklausantys pastatai T. Kosciuškos g., Gedimino pr., Pamėnkalnio g. skaičiuoja per šimtą metų.

Pastatas Gedimino pr. 39 įtrauktas į Lietuvos Respublikos istorijos ir kultūros paminklų sąrašą. T. Kosciuškos g. 10 esantis pastatas - tai XVII a. pabaigoje statyti Sluškų rūmai. Rūmai matę daug: po Dominyko Sluškos mirties 1713 m. atitekę jo kreditoriams, rūmai vėliau buvo pritaikyti bajorų vaikų kolegijai, spaustuvei, naudoti kaip sukilėlių štabas, paversti nuomojamu gyvenamuoju namu, alaus darykla, lentpjūve, kareivinėmis, katorgos kalėjimu, politinių kalinių kalėjimu, karo belaisvių stovykla, politechnikos mokykla. Ir galiausiai 2002 m. juose įsikūrė LMTA. Pastatas yra įrašytas į Kultūros vertybių registrą kaip regioninis valstybės saugomas objektas.

ELTA



REDAKCIJA REKOMENDUOJA