Muzikinės bažnyčių naktys pradėjo nuostabios muzikos kelionę po Šiaulių rajono šventoves

Šiauliai
Etaplius.LT Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  Šiaulių rajono savivaldybė

Birželio 10-ąją Varputėnų Šv. Antano Paduviečio bažnyčioje Lietuvos nacionalinės filharmonijos Čiurlionio kvartetas ir solistė Asta Krikščiūnaitė (sopranas) pradėjo šių metų koncertų ciklą „Muzikinės bažnyčių naktys Šiaulių rajone“.

Pilnutėlėje klausytojų medinėje senojoje Varputėnų bažnyčioje tvyrojo ypatinga atmosfera, kuri sužavėjo ir atlikėjus – Čiurlionio kvarteto muzikus vieną žymiausių Lietuvos vokalo meistrų – profesorę Astą Krikščiūnaitę.

Parapijos klebonas Eimutis Marcinkevičius išvydęs tokią gausą žmonių pasidžiaugė, kad Varputėnų bažnyčia to dar nėra mačiusi. Džiugu, kad šios šventovės stogo remontą neseniai finansavo Šiaulių rajono savivaldybė. 

Projekto „Muzikinės bažnyčių naktys Šiaulių rajone“ sumanytojas ir vienas pagrindinių organizatorių bei rengėjų ir šių koncertų vedėjas Šiaulių rajono savivaldybės kultūros centro režisierius Zenonas Gestautas pasidžiaugė prasmingais koncertais su geriausiais Lietuvos muzikais, keliaujančiais per atokiausias Šiaulių rajono šventoves ir sukviečiančiais žmones pasiklausyti klasikinės muzikos.

Čiurlionio kvartetas – Jonas Tankevičius (I smuikas), Darius Dikšaitis (II smuikas), Gediminas Dačinskas (altas) ir Elena Daunytė (violončelė) atliko auksinės klasikos ir šiuolaikinės rimtosios muzikos kūrinius. Kūrinius pristatęs Darius Dikšaitis juokavo, kad Varputėnai yra išskirtinė vieta, kur žmonių, mylinčių muziką, procentaliai yra daug daugiau, nei sostinėje, nes sostinėje, kur gyvena apie pusę milijono žmonių, į pop muzikos koncertą arenose susirenka po 20 tūkstančių žiūrovų, o Varputėnuose, kur gyventojų apie 200 – į koncertą ateina kelis kartus daugiau žmonių, nei yra gyventojų.

Valanda prabangios muzikos prabėgo taip greit, kad klausytojai ilgai nenorėjo paleisti muzikų dėkodami jiems aplodismentais už išskirtinį vakarą.

Šiaulių rajono savivaldybės meras Česlovas Greičius pasveikino visus, kuriems svarbus šis muzikinis projektas ir pasidžiaugė, kad su didžiuliu malonumu laukia šių išskirtinių koncertų, kviečiančių į gražiausias, atokiausias ir sakraliausias erdves – bažnyčias ir su didžiausiu malonumu važiuoja į visus koncertus.

Muzikantams dėkojo Varputėnų bendruomenės nariai, kultūros darbuotojai. Atlikėjams įteiktos padėkos dovanos, gardžios nuolatinių šio festivalio ir kitų kultūros renginių rėmėjų ūkininkų Baristų kanapinės duonos.

Koncertuose lankosi ir dvasininkai. Varputėnų bažnyčioje koncerto klausėsi net keturi klebonai – šeimininkas Eimutis Marcinkevičius, Kurtuvėnų parapijos klebonas Marius Dyglys, Stulgių ir Pakražančio klebonas Eduardas Semaška ir Tryškių klebonas – nuolatinis kultūros renginių dalyvis iš Kuršėnų kilęs kunigas Darius Povilaitis.

Jau šeštąją vasarą į Šiaulių rajone esančias bažnyčias sugrįžtantis klausytojų pamėgtas ir labai gerai vertinamas klasikinės ir sakralinės muzikos koncertų ciklas „Muzikinės bažnyčių naktys Šiaulių rajone“ dar kvies į penkis koncertų ciklo „Muzikinės bažnyčių naktys Šiaulių rajone“ susitikimus.

Birželio 22 d. 20 val. Kuršėnų Šv. Jono Krikštytojo bažnyčioje grieš Klaipėdos kamerinis orkestras ir choras iš Klaipėdos „Aukuras“.

Birželio 23-ąją, 20 val. Žarėnų–Latvelių Šv. Mikalojaus bažnyčioje koncertuos Lietuvos nacionalinės filharmonijos Valstybinis Vilniaus kvartetas ir solistė Jomantė Šležaitė–Paukštė.

Rugpjūčio 4 d. 20 val. Bazilionų Šv. Bazilijaus Didžiojo bažnyčioje koncertuos Panevėžio muzikinio teatro styginių kvartetas ir solistė Laima Česlauskaitė (sopranas).

Rugpjūčio 14 d. 20 val. Kairių Švč. Mergelės Marijos, Belaisvių vaduotojos, bažnyčioje skambės styginių kvarteto „Archi Quartett“ muzika.

O finalinis šios vasaros koncertų ciklo koncertas skambės rugpjūčio 25 d. 20 val. Meškuičių Šv. Vyskupo Stanislovo bažnyčioje, kur skambės Klaipėdos brass kvinteto ir saksofonininko Petro Vyšniausko koncertas.

Šio nuostabaus, klausytojų pamėgto koncertų ciklo globėjas – JE Šiaulių vyskupas Eugenijus Bartulis.

Koncertų ciklą rengia Šiaulių rajono savivaldybės kultūros centras, šio projekto sumanytojas ir vienas pagrindinių organizatorių ir rengėjų – Šiaulių rajono savivaldybės kultūros centro režisierius Zenonas Gestautas.

Šį muzikinį projektą nuo pat jo gyvavimo pradžios – 2018-ųjų metų vasaros – finansuoja Lietuvos kultūros taryba.