Aktualu | Gyvenimas | Pramogos | + Projektai | Specialiosios rubrikos |
Pasirinkite savo miestą | Vilnius | Kaunas | Klaipėda | Šiauliai | Panevėžys | Marijampolė | Telšiai | Alytus | Tauragė | Utena |
EtapliusŠaltinis: Etaplius.LT
Jau vasario 7 d. kamerinėje salėje skambės tautiškumu persmelktas koncertas „Auštant pavasariui“. Koncertas persmelktas ne tik pavasario, o ir Lietuvos valstybingumo atkūrimo dienos, Vasario 16-osios, laukimo nuotaikomis, kuri sutampa su choro dirigento, profesoriaus Tado Šumsko, sudariusio šiai progai iškilmingą programą ir diriguosiančio chorui „Polifonija“, 70-uoju gimtadieniu, tad progų laukti ir švęsti gausu. Religinės ir tautinės tematikos sudėtingi ir retai atliekami kūriniai skatins rimtį ir susikaupimą bei nueito laisvos valstybės kelio permąstymą, atsigręžiant į tautiškas šaknis ir pagonišką kilmę. Skambės ragai ir skudučiai, tačiau įdomiausia vakaro dalis bus pats sceniškasis dirigentas bei jo sukaupti įdomūs pasakojimai apie kompozitorius ir atliekamą muziką.
Švelnesnius ir lengvesnius jausmus atneš įsimylėjusiųjų dienai skirtas, vasario 14-ąją vyksiantis Nedos Malūnavičiūtės ir Richardo Banio koncertas „Labai asmeniškos dainos“. Dainininkė N. Malūnavičiūtė per ilgametę karjerą buvo mylima ne tik klausytojų, bet ir scenos partnerių bei kompozitorių, skyrusių jai ne vieną kompoziciją ar dainą. Dainininkė, su pianistu, ilgamečiu scenos bendražygiu R. Baniu atrinkusi mieliausias ir jautriausias dainas, jas koncerte atliks akustiškai, dinamiškai su vokalinėmis ir instrumentinėmis improvizacijomis. Pirmieji pamėgtų kūrinių akordai pažadins nostalgiją, primins laikus, kai išgirdome juos pirmą kartą, o naujai suskambusios dainų interpretacijos paskatins sugrįžti į koncerto momentą. Dainininkė per savo karjerą ne kartą įrodė, kad vienas gali mylėti daugelį ir daugelis gali mylėti vieną. Šia abipuse meile toliau dalintis N. Malūnavičiūtė klausytojus sukvies ir vasario 14-ąją.
Kai didieji išeina, pasaulis akimirkai nutyla. Taip nutiko ir 2018 m., išlydint maestro Virgilijų Noreiką. Jo balsas nutilo, tačiau liko profesoriaus mokinių, kurie, pagerbdami mokytojo atminimą, skiria koncertą „Ačiū už meilę muzikai“. Vasario 29-osios dienos koncerte Jovita Vaškevičiūtė (mecosopranas) ir Antanas Zakarauskas (tenoras), abu žinomi didžiulio pasisekimo sulaukusiais pasirodymais operos teatrų scenose, solo ir duetu sudainuos žinomiausias ir labiausiai pamėgtas, maestro dažnai atliktas dainas. J. Vaškevičiūtė gerai žinoma operos ir muzikinio teatro klausytojams. A. Zakarauskas operinę karjerą pradėjo ir buvo pripažintas Australijoje, tik pastaraisiais metais dažniau koncertuoja Lietuvoje, tad sulaukti atvykstant ir išgirsti dainuojant abu solistus Šiaurės Lietuvoje bus didelė dovana publikai. Solistams fortepijonu pritars garsus pianistas Linas Dužinskas. Koncerte skambės operų „Samsonas ir Dalila“ (kompozitorius Camille’is Saint-Saens’as), „Otelas“ (Giuseppe Verdi’is), „Karmen“ (Georges’as Bizet), operečių „Linksmoji našlė“ (Franz’as Lehar’as), „Čigonų baronas“ (Johann’as Strauss’as), „Čardašo karalienė“ (Imre Kalman’as) arijos ir duetai bei lietuvių kompozitorių Stasio Šimkaus, Algimanto Raudonikio ir Aleksandro Kačanausko kūriniai.
Pianisto Gintaro Januševičiaus koncertas „Mažasis princas“ kovo 7 d. primins apie vaikiškai tyrą žvilgsnį į pasaulį, kurį kažkada visi turėjome, ir atradimo džiaugsmą, klausant dar nepažintos ar primirštos muzikos. Dvidešimt septynios XIX–XX a. prancūzų kompozitorių miniatiūros suskambės kartu su Antoine’o de Saint-Exuperi kūrinio ištraukomis, filosofiniais pamąstymais ir tekste užkoduota gilia išmintimi. Muzikantas supažindins su rečiau Lietuvoje skambančių kompozitorių kūriniais: buvusio vargonininko Jehan’o Alain’o, susižavėjusio Claude’o Debussy kūryba, bet žuvusio Antrojo pasaulinio karo mūšio lauke; dirigento, pianisto ir muzikos kritiko Gabriel’io Grovlez’o, kurio mama buvo vieno Frederico Chopino mokinių vaikas; virtuozo pianisto Jean’o-Henri’io Ravina’os, pradėjusio koncertuoti nuo aštuonerių ir septyniolikos jau dėsčiusio Paryžiaus konservatorijoje; Cecile Chaminade, savo kompozicijas atlikusios Georges’ui Bizet ir pirmos moters kompozitorės, už nuopelnus apdovanotos Nacionaliniu legiono garbės ordinu (aukščiausiu apdovanojimu Prancūzijoje). Taip pat koncerto metu G. Januševičius pasidalins klausytojų pamėgtų opusų atlikimu ir teatrališkai primins apie tai, kas svarbiausia, bet akimis nematoma. Koncertas puikiai tiks visiems, pamiršusiems, kad kažkada buvo vaikais, ir norintiems geriau pažinti prancūzų kompozitorių muziką.
Koncertas „Širdies ritmu“, tarsi vyšnaitė ant torto, padovanos klausytojams vakarą su trimis mėgstamiausiais dalykais: prancūzų kompozitorių muzika, arijomis iš žymiausių operų ir lietuvių kompozitorių dainomis. Taip jau sutapo, kad tai ir atlikėjų dueto, solistės Dovilės Kazonaitės ir akordeonininko Tado Motiečiaus mėgstami dalykai, o juk džiaugsmo daugėja, kai juo dalijamasi. Tuo dalytis duetas atvyksta į Šiaulius, miestą, kuriame prasidėjo T. Motiečiaus muzikinė kelionė.
Norintiesiems sujudinti jausmų gilumas vokiečių, italų ir ispanų kompozitorių kūriniais ir pasimėgauti aukšto profesionalumo atlikimu balandžio 18 d. bus proga išgirsti pianistės Indrės Baikštytės ir solistės Ramintos Vaicekauskaitės parengtą koncertinę programą „Jausmų apsupty“. XIX–XX a.
sandūroje gyvenusių ir kūrusių kompozitorių Richardo Strausso, Ottorino Respighi ir Joaquino Turinos kūriniai, nors kurti panašiu laikotarpiu, įkvėpti skirtingų muzikinių ir meninių įtakų, todėl koncerte atsiskleis įvairios išraiškos priemonės, tačiau jomis užkoduoti jausmai universalūs. Šis koncertas klausytojus pakvies pažvelgti į kylančias emocijas ir išjausti jas per skambančią muziką.
Onos Kolobovaitės balsas, Zbignevo Levickio smuikas ir Aurelijaus Globio gitara gegužės 2 d. skambės visoms mamoms. Lengvumo, žaismingumo ir muzikinės įvairovės ieškantiems klausytojams šio trio koncertas primins apie jaunystės dienas, kai galėjome būti nerūpestingais vaikais. Programoje „Mes visuomet vaikai“ muzikantai atliks per dešimtmetį kartu koncertuojant atrinktus gražiausius ir klausytojų labiausiai pamėgtus kūrinius. Atlikėjai, koncertuodami po vieną, atstovauja skirtingiems muzikos žanrams, tačiau kaip trio jie gali pasiūlyti daug platesnį repertuarą ir kone viso pasaulio muzikos garsų. Publika girdės klasikinių baladžių, ispaniškų melodijų ir originaliai interpretuotų kompozicijų, paskatinsiančių kojas judėti į taktą, rankomis ploti ir širdį plakti greičiau.
Apibendrinant visą koncertų sezoną, matosi bendras bruožas – tai brandžių, muzikinėje karjeroje pripažintų ir gerai žinomų įvairioms auditorijoms muzikų pasirodymai bei atlikėjų parengtos išgrynintos, išieškotos ir kūrybiškai pateikiamos programos. Sezono metu skambės ir populiarioji, džiazo muzika, ir gerai žinomų operų arijos, ir chrestomatiniai klasikiniai kūriniai, taip pat rečiau Lietuvoje atliekamų kompozitorių kūriniai. Mažiausiai programose atsispindės šiuolaikinių kompozitorių kūryba, tačiau klasikos mėgėjai ir šiaip įprastai renkasi laiko išgrynintus kūrėjus, tad ir sezono programa atitinka šią tendenciją. Kad ir kurį renginį pasirinkus, kiekvienas koncertas klausytojams pasiūlys įvairių emocijų, naują patirtį ir vakarą su muzika.
Reklama