PRAMOGOS
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Jaunimas2024 m. Gegužės 20 d. 18:36

Muziejai Šiauliuose naktį kvietė mokytis ir tyrinėti

Šiauliai

Fot. Edvardas Tamošiūnas

Šiaulių „Aušros“ muziejusŠaltinis: Etaplius.LT


301786

Gegužės 18 d., minint Tarptautinę muziejų dieną, 19 muziejų Šiauliuose atvėrė ekspozicijų duris ir kvietė į naktinius tyrinėjimus. Tradicija tapęs renginys „Europos muziejų naktis“ į nemokamas vakarines veiklas Šiauliuose sutraukė tūkstančius lankytojų – muziejuose per vieną vakarą sulaukta per 22 tūkst. apsilankymų, daugiausiai lankytojų sulaukė Fotografijos muziejus.

Muziejų nakties kontekste Šiauliai išsiskiria tuo, kad projekto organizatorius – „Aušros“ muziejus – suvienija mieste veikiančius muziejus ir sudaro bendrą Muziejų nakties programą. Džiugu, kad šiemet prisijungė daugiausiai muziejų ir institucijų per pastaruosius metus – net 19. Šiemet renginyje dalyvavo 7 „Aušros“ muziejaus padaliniai ir 12 kitų miesto muziejų bei institucijų.

Galimybė nemokamai apsilankyti muziejuose kai įprastai jie būna uždaryti – vakare ir naktį – žavi lankytojus. Be to, šiemet Šiauliuose buvo plėtojama tema „Muziejai – mokymuisi ir tyrinėjimui!“. Specialiai Muziejų nakčiai numatytos veiklos lankytojams suteikė naujų žinių, leidusių patiems tyrinėti, atrasti, geriau suprasti muziejinius procesus, prisiliesti prie įvairių temų. Šiaulių „Aušros“ muziejaus restauratoriai paaiškino ir pademonstravo konservavimo, restauravimo procesus, Fotografijos muziejus kvietė į laboratoriją ir pažintį su analogine fotografija, Šiaulių istorijos muziejuje buvo pristatyta XIX a. kario ginkluotė, archeologinių kasinėjimų ypatumai, Chaimo Frenkelio viloje buvo galima susipažinti su litofanija (XIX amžiaus 3D technologija), Venclauskių namuose – monetų paslaptimis ir kt.

Lankytojai taip pat buvo kviečiami ir patys tyrinėti muziejų ekspozicijas ir parodas, susipažinti su čia saugomais eksponatais, pasiklausyti gidų pasakojimų. Lankytojų laukė ir vakarinės edukacijos ir ekskursijos, muzikiniai jaunimo grupių pasirodymai ir kitos veiklos.

Bendradarbiaujant su „Busturas“ ir Šiaulių miesto savivaldybe, buvo prailgintas viešojo transporto maršrutų darbo laikas. Tad muziejus buvo galima pasiekti viešuoju transportu ir po to patogiai grįžti namo.

Suvaldyti lankytojų srautus padėjo būrys savanorių.

Lankytojams ekspozicijų duris atvėrė: Šiaulių „Aušros“ muziejaus padaliniai (Fotografijos muziejus, Šiaulių istorijos muziejus, Chaimo Frenkelio vila-muziejus, Venclauskių namai-muziejus, Žaliūkių malūnininko sodyba-muziejus, Dviračių, Radijo ir televizijos muziejai) ir Militarijos, Juliaus Janonio gimnazijos istorijos Jono Krivicko, Šiaulių kino, UAB „Šiaulių vandenys“ Vandentvarkos, Vandos Kavaliauskienės Katinų, Šiaulių geležinkelių, Šiaulių Rekyvos progimnazijos, Šiaulių apygardos teismo Teismų istorijos, Lietuvos kalėjimų tarnybos Šiaulių kalėjimo muziejai, Baltų kultūros pažinimo centras „Baltų kelias, Šiaulių dailės galerija, Dailininko Gerardo Bagdonavičiaus namas.

Fot. Edvardas Tamošiūnas, Kristina Steponavičiūtė, Lina Jočienė, Justė CIdilina-Galdikienė, Jolita Kirkilaitė, Artūras Šinkevičius, Edita Aleksandravičienė, Viktorija Mišeikienė

Organizatorius – Šiaulių „Aušros“ muziejus

Rėmėja: Šiaulių miesto savivaldybė

Informaciniai rėmėjai: žiniasklaidos grupė „Etaplius“, dienraštis „Šiaulių kraštas“

Draugai: Busturas, Šiaulių turizmo informacijos centras, restoranas „Bleu de Frenkel“


Foto galerija: