Sportas2017 m. Birželio 1 d. 22:00

Mūšyje dėl LKL bronzos – „saldus“ D.Adomaičio ir „Neptūno“ revanšas

5339

Dainiui Adomaičiui pavyko pasiekti taip lauktą revanšą prieš Rimą Kurtinaitį. Lietuvos rinktinės vyriausiojo trenerio diriguojamas Klaipėdos „Neptūnas“ 83:70 (25:21, 26:17, 15:11, 17:21) laimėjo antrąjį LKL bronzinės serijos mačą namuose prieš Vilniaus „Lietuvos rytą“ ir išlygino serijos rezultatą – 1:1.

Kovą dėl Lietuvos rinktinės vairo laimėjęs D.Adomaitis pirmajame mače buvo gavęs skaudų savo principinio oponento antausį, bet ketvirtadienį viskas buvo kitaip.

Dvikovą sėkmingiau pradėjo Deivido Gailiaus vedami vilniečiai. Puolėjas pelnė 10 pirmųjų „Lietuvos ryto“ taškų ir buvo nesulaikoma jėga, tačiau savo lyderį labai greitai atrado ir „Neptūnas“. Mindaugas Girdžiūnas fantastiškai atakavo iš toli ir šeimininkai kaipmat perėmė iniciatyvą.

Vėliau iš jo lyderio estafetę puikiai perėmė Arnas Butkevičius. Puolėjas žaidė labai agresyviai, puikiai pataikė, o jam labai gerai talkino iš toli taikliai šaudęs Chrisas Loftonas. Prieš šį „Neptūno“ trejetą Rimas Kurtinaitis nerado jokių priešnuodžių.

Antrajame kėlinyje šeimininkų pranašumas jau siekė 15 taškų, o išsigelbėjimo plano svečiai taip ir nerado. Tiesa, likus žaisti tris minutes, po Danielio Ewingo techninės pražangos ir fantastiško Margirio Normanto tritaškio, vilniečių deficitas buvo sumažėjęs iki 5 taškų, bet perlaužti rungtynių „Lietuvos rytas“ neįstengė.

Klaipėdiečiams šį kartą puikiai pavyko iš žaidimo išjungti „Lietuvos ryto“ lyderį Jimmy Baroną ir tai buvo vienas svarbiausių raktų į pergalę. Kitas – tolimi metimai. Klaipėdos ekipa fantastiškai atakavo iš toli – 15 tritaškių iš 27 (56 proc.).

Pirmąją dvikovą 79:60 buvo laimėję vilniečiai. Trečiasis serijos mačas sekmadienį vėl vyks sostinėje.

„Neptūnas“: Mindaugas Girdžiūnas 22 (5/8 tritaškių), Chrisas Loftonas 17 (5/8 tritaškių), Arnas Butkevičius 15 (14 atk. kam.), Arvydas Šikšnius 10.

„Lietuvos rytas“: Deividas Gailius 21, Artūras Gudaitis 13 (11 atk. kam.), Margiris Normantas 10, Jimmy Baronas 9.

Rungtynių eiga:

IV kėlinys. „Neptūnas“ – „Lietuvos rytas“ 83:71 (25:21, 26:17, 15:11, 17:21).

39 min. Bet perlaužti rungtynių vilniečiams nepavyko. Mindaugas Girdžiūnas pataikė iš vidutinio nuotolio, o Chrisas Loftonas – iš toli ir „Neptūno“ persvara vėl tapo dviženklė.

38 min. Danielis Ewingas prarado savitvardą ir užsidirbo techninę pražangą. Po Jimmy Barono taiklių baudų vilniečiai pradėjo artėti – 65:73. Jaunasis Margiris Normantas pataikė fantastišką tritaškį baigiantis atakai skirtam laikui ir vilniečiai netikėtai pradėjo kvėpuoti savo varžovams į nugaras (68:73).

37 min. Deividas Gailius pataikė iš toli (60:71), bet kitoje aikštės pusėje antrą iš eilės ataką sėkmingai užbaigė Jerai Grantas.

36 min. Vilniečiai taškus rinko tik baudų metimais. Jimmy Baronas pataikė tik vieną baudos metimą, o kitoje aikštės pusėje penktąją pražangą užsidirbo Laimonas Kisielius.

34 min. Po eilės abiejų ekipų netaiklių metimų Arvydas Šikšnius pataikė iš toli – 69:53.

32 min. Ketvirto kėlinio pradžioje sunkiai taškus rinko abi komandos. Artūro Gudaičio baudų metimai, bet deficitas – didžiulis (53:66).

III kėlinys. „Neptūnas“ – „Lietuvos rytas“ 66:49 (25:21, 26:17, 15:11).

27 min. Surasti puolimo lyderį vilniečiams ir toliau sekėsi sunkiai. Rimas Kurtinaitis bandė įvairius penketus, bet artėti prie šeimininkų sekėsi sunkiai.

26 min. Arnas Butkevičius pelnė 15-ąjį tašką, pakartojo asmeninį sezono rezultatyvumo rekordą ir padidino persvarą iki rekordinės – 58:41.

25 min. Ketvirtą savo tritaškį pataikė Chrisas Loftonas – 56:41.

24 min. Rokas Giedraitis pataikė iš toli, bet vilniečių deficitas dar didžiulis (41:53).

22 min. Arvydas Šikšnius efektingai įkrovė per Roką Giedraitį – 53:38. Vienas gražiausių rungtynių epizodų.

II kėlinys. „Neptūnas“ – „Lietuvos rytas“ 51:38 (25:21, 26:17).

19 min. Kėlinio pabaigoje vilniečiai rodė atsigavimo ženklus, bet jų viltis vėl atvėsino iš toli pataikęs Arvydas Šikšnius.

17 min. Vilniaus ekipos sprendimas pasiteisino. Šeši iš eilės Deivido Gailiaus taškai ir „Neptūno“ persvara aptirpo (44:32).

16 min. Šeimininkų persvara padidėjo iki 15 taškų (41:26), tad Rimui Kurtinaičiui į aikštę teko vėl mesti Deividą Gailių.

15 min. Arno Butkevičiaus šou tęsėsi. Jo dėjimas ir 38:26.

14 min. Mindaugas Girdžiūnas pataikė beveik viską, ką metė. Ketvirtas jo tolimas metimas iš penkių bandymų. Šešioliktasis gynėjo taškas. Pataikė ir Chrisas Loftonas. „Neptūnas“ priekyje – 35:26.

13 min. Du Adamo Lapetos dėjimai. Vilniečiai sunkiai, bet artėja. „Neptūnas“ priekyje – 30:26.

12 min. Mindaugas Kačinas visiškai laisvas pataikė iš toli – 28:22. Šeštasis klaipėdiečių tritaškis šiame mače.

I kėlinys. „Neptūnas“ – „Lietuvos rytas“ 25:21.

10 min. Arno Butkevičiaus aštrus reidas ir „Neptūnas“ pagaliau išsiveržė į priekį – 20:19. Nuostabi klaipėdiečių kėlinio pabaiga. Jerai Grantas pridėjo dar du taškus, o apsigynus, tritaškį pataikė ir Chrisas Loftonas. Septyni „Neptūno“ taškai be atsako ir 25:19.

9 min. M.Girdžiūno tritaškis ir „Neptūno“ deficitas sumažėjo iki 2 taškų (15:17).

8 min. D.Gailiaus ir M.Girdžiūno mikrodvikova tęsėsi. „Lietuvos ryto“ puolėjas pataikė fantastinį metimą, bet jo netiesioginis oponentas taškų lenktynėse atsakė tuo pačiu. D.Gailiaus 12-asis taškas. Paskutinį kartą tiek taškų LKL pirmenybėse puolėjas buvo pelnęs gruodį.

7 min. Margirio Normanto aštrus reidas – „Lietuvos rytas“ išlaikė iniciatyvą (14:8).

6 min. Mačą pradėjęs Julius Jucikas sėdo ant suolo, o vilniečiai vis dažniau ėmė žaisti per Artūrą Gudaitį. Klaipėdiečius į priekį traukė Mindaugas Girdžiūnas.

5 min. Deividas Gailius rungtynių pradžioje vienas tempė svečius. Dar du jo taškai su pražanga. Tiesa, baudos metimo pataikyti nepavyko, bet pirmosios keturios minutės: Gailius – „Neptūnas“ 10:5.

2 min. Arnas Butkevičius atidarė šeimininkų taškų sąskaitą, bet kitoje aikštės pusėje iš kampo tritaškį į savo buvusios komandos krepšį pataikė Deividas Gailius. Kitos atakos metu snaiperis įsūdė dar vieną tolimą metimą. Vilniečiai sėkmingiau pradėjo mačą – 6:2.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo draudžiama