Multicentras – draugiškas neįgaliesiems

Marijampolė
Etaplius.LT Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  Marijampolės savivaldybė

Jau netrukus Marijampolės Petro Kriaučiūno viešosios bibliotekos Multicentras taps patogesnis judėjimo negalią turintiems lankytojams. Čia baigiamas įrengti neįgaliesiems pritaikytas pandusas, dvigubos automatinės durys ir oro užuolaida. Multicentras – tai atvira erdvė vaikų ir jaunimo laisvalaikiui, kūrybai bei mokymuisi. Čia nuolat vyksta įvairios edukacijos, renginiai, parodos ir kiti užsiėmimai, todėl labai svarbu, kad į juos galėtų patekti ir lankytojai su judėjimo negalia.

Vykdomus darbus apžiūrėję Marijampolės savivaldybės vicemeras Artūras Visockis ir Tarybos narys Darius Kemeraitis teigiamai įvertino įstaigoje vykstančius pokyčius.

Pasak A. Visockio, statūs ir nepatogūs laiptai kėlė daug problemų lankytojams: „Viešosios bibliotekos lankytojai jau kuris laikas džiaugiasi naujomis ir šiuolaikiškai įrengtomis erdvėmis, tačiau patekimas į Multicentrą buvo komplikuotas. Šie laiptai – ankstesnių laikų palikimas, todėl nebuvo pritaikyti neįgaliesiems. Tikimės, kad įrengus pandusą bibliotekos Multicentras taps patrauklia ir įdomia vieta judėjimo negalią turintiems vaikams. Kiekvienais metais nuosekliai neįgaliesiems pritaikoma bent po keletą naujų įstaigų. Siekiame, kad visos savivaldybės viešosios įtaigos taptų prieinamos judėjimo negalią turintiems asmenims. Šiais metais neįgaliesiems bus pritaikytas Dramos teatras ir kitos įstaigos“.

Panduso įrengimo darbus atliekančio rangovo atstovas informavo, kad baigti įrengti pandusą planuojama dar šį mėnesį. Bendra iš Marijampolės savivaldybės biudžeto finansuojamų darbų vertė apie 35 tūkst. eurų.