MTB varžybose Ignalinoje – elitinių Lietuvos dviratininkų pergalės

MTB varžybose Ignalinoje – elitinių Lietuvos dviratininkų pergalės
Ignalina
Živilės Kavaliauskienės nuotr.
Etaplius.lt Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  BNS

Sekmadienį Ignalinoje vyko antrasis MTB dviračių maratonų taurės etapas, kuriame pergales iškovojo pripažinti lyderiai. Tarp vyrų triumfavo šių metų Lietuvos čempionas Eimantas Gudiškis, tuo tarpu moterų įskaitoje greičiausia buvo olimpietė Daiva Tušlaitė-Ragažinskienė. Abu sportininkai atstovauja „Colibri Cycling“ ekipai.

78 km distanciją E.Gudiškis numynė per 2 val. 39 min. 12 sek. Antras finišo liniją kirtęs jo komandos draugas Justinas Ožiūnas atsiliko 3 min. 6 sek., o trečias finišavęs Artūras Kazakevičius (Kaunas Cycling Team) nuo pastarojo atsiliko sekunde.

„Pirmame rate visai gerai suvažiavome, atitrūkome nemažai žmonių, bet po to atsisukęs pamačiau, kad likome trise iš vienos komandos ir du iš kitos. Varžovai nelabai norėjo eiti į priekį, gal dėl to, jog mes buvome trise. Pradėjome žaisti taktinius žaidimus ir paleidome vieną iš komandos draugų. Davėme vytis varžovams, o pasivijus aš surengiau ataką. Pamačiau, kad turiu tarpą ir stengiausi jį išlaikyti iki galo“, – varžybas apibendrino E.Gudiškis.

„Colibri Cycling“ komandai pavyko pakartoti pirmo etapo Anykščiuose sėkmę, kada vyrų varžybose šios ekipos atstovai užėmė pirmą ir antrą pozicijas. Tiesa, tąkart vicečempionu tapo ne J.Ožiūnas, o Justinas Biekša.

„Faktas, kad visada važiuojame kaip komanda, kiek tai yra įmanoma. Būtų labai smagu visas tris prizines vietas pasiimti, bet turi labai sukristi korta – tą sudėtinga padaryti, nes mums esant trims priekyje varžovai tuo naudojasi, tauposi bei neina vesti į priekį. Labai džiugu, kad iš penkių pabėgusių šiandien pirmas ir antras iš mūsų komandos“, – sakė E.Gudiškis.

Antrą pergalę iš tiek pat galimų iškovojęs vilkaviškietis tvirtai žingsniuoja link triumfo bendrojoje įskaitoje. Moterų varžybose distanciją sudarė 52 kilometrai: ten čempione tapo D.Tušlaitė-Ragažinskienė. Rio de Žaneiro olimpinių žaidynių dalyvė pripažino, kad Ignalinos trasa Lietuvoje yra viena sudėtingiausių, o sąlygas sunkino ir itin karštas oras ištvermės rungčių sportininkams.

„Šiandien pavyko atitrūkti nuo pat starto. Visą laiką stengiuosi užsiimti poziciją po starto, kas dažnai pavyksta, bet antrame rate jaučiasi, kad išsikroviau pirmajame. Galbūt nėra teisinga ši mano taktika, bet šįkart pasiteisino – pavyko iki galo išlaikyti poziciją. Ar Ignalinos etapas sudėtingas? Manau, kad Ignalina ir Lapiai turi sudėtingiausias trasas Lietuvoje“, – komentavo D.Tušlaitė-Ragažinskienė.

Pirmame etape Anykščiuose sportininkė finišavo ketvirta, tad intrigos kovoje dėl nugalėtojos titulo bendroje įskaitoje rugsėjo 11-ąją Vilniuje netrūks.

„Nežinau, ar pavyks laimėti, nes Anykščiuose buvau tik ketvirta – taškai mažesni nei šiandien. Liko vienas etapas, kažkokių tikslų nesistatau. Tai yra MTB, gali visko nutikti – dviratis lūžti, padanga sprogti. Stengiuosi važiuoti visą laiką atsargiai, o kaip pavyksta, taip pavyksta. Aišku, visada smagu laimėti“, – dėstė D.Tušlaitė-Ragažinskienė.

Ignalinoje antra finišavo „Colibri Cycling“ narė Ernesta Tubytė, nugalėtojai nusileidusi 1 min. 12 sek. Trečią vietą iškovojo orientacininkė Gabrielė Andrašiūnienė (SK S-Sportas), nuo olimpietės atsilikusi 2 min. 59 sek. Beje, moterų MTB varžybose dviratininkės apie komandinę taktiką pernelyg negalvoja – trasoje palydos joms ieškoti nereikia, kadangi lenktynėse dalyvauja drauge su vyrais.

„Nebuvo komandinės taktikos. Kažkaip niekada nepavyksta važiuoti kartu, jei pavyktų tą padaryti, galbūt ir vyktų taktiniai veiksmai. Moterys išsiskirsto po grupeles su vyrais ir kaip atvažiuoja, taip“, – šyptelėjo D.Tušlaitė-Ragažinskienė.

MTB dviračių maratonų taurės varžybose jėgas išbando apie 1000 šio sporto entuziastų. Baigiamasis 2022 metų sezono etapas rugsėjo 11 dieną vyks Vilniuje.