Sportas2017 m. Liepos 24 d. 15:44

MTB dviračių maratonų taurės etapą Panevėžyje laimėjo S. Latožaitė ir P. Šiškevičius

10129

Sekmadienį į netoli Panevėžio esantį Pajuosčio aerodromą susirinko daugiau nei 1000 MTB dviračių maratonų taurės dalyvių.

Dar prieš savaitę dviratininkai baiminosi, kad liūtys gerokai apsunkins lenktynes, tačiau šiltos ir sausos dienos trasą gerokai padžiovino.

Patys pirmieji trumpą trasą išmėgino jauniausi dalyviai - ikimokyklinio amžiaus vaikai. Pačių mažiausių vaikinų grupėje dvi pirmąsias vietas skyrė vos 0,26 sek. Nugalėtoju tapo Kajus Petkus. Antrąją vietą užėmė Adas Jonas Daugirdas, trečiąją - Mykolas Gindrėnas. Tarp pačių mažiausių mergaičių nugalėjo Rusnė Pupelytė, antroji vieta atiteko Dagnei Venckutei, trečioji - Evai Mažeikytei.

Vyresnių vaikų grupėje, kurios dalyviams reikėjo nuvažiuoti maždaug 2 km nuotolį, tarp mergaičių greičiausia buvo latvė Diana Lotė Valdberga. Dešimtmečių vaikinų grupėje nugalėjo Ignas Kertenis.

Panevėžio etapo trasa (dalyviai galėjo rinktis 1, 2 arba 3 ratus po 25 km) yra bene greičiausia iš visų sezono varžybų distancijų. Nors joje nėra stačių ar labai aukštų įkalnių, pademonstruoti puikią dviračio valdymo techniką čia tikrai buvo kur. Vyrų varžybose papildomų intrigų įnešė ne visada MTB varžybose dalyvaujantys plento dviratininkai bei orientacininkai - pasaulio bei Europos čempionatams besirengiantys Lietuvos rinktinių nariai sekmadienio dviračių maratoną vadino gera treniruote.

Jau pirmame distancijos rate buvo keli bandymai atitrūkti, tačiau favoritai, skaičiuojantys bendros sezono įskaitos taškus, bėglius vis pavydavo, o kai antro rato viduryje pamėgino pabėgti Paulius Šiškevičius, jį paleido. P. Šiškevičiaus prioritetas - plentas ir rugpjūčio pradžioje vyksiantis Europos čempionatas, tad jis turėjo puikią progą pats vienas pamėginti įveikti bene pusšimtį kilometrų sau tinkančiu tempu. Ties finišo linija jo pranašumas prieš artimiausius persekiotojus buvo beveik 20 sekundžių. Nugalėtojas nuotolį įveikė per 2 val. 27 min. 46,75 sek.

Antras finišo liniją kirto Domas Manikas, trečias - Edgaras Kovaliovas. Šiems sportininkams kur kas svarbesni yra taškai bendroje sezono rikiuotėje, kur viską lems du paskutiniai etapai, vyksiantys Ignalinoje ir Anykščiuose.

Tarp M18 grupės dviratininkų nugalėjo Mantas Januškevičius, M30 grupėje pergalę šventė Tadas Malinauskas, M40 grupėje - Ridas Karaška, o tarp vyriausių visą maratono trasą įveikusių dviratininkų greičiausias buvo Valdas Pipikas.

Pajėgiausios moterys varžėsi dviejų ratų distancijoje. Pusšimtį kilometrų pirma įveikė Silvija Latožaitė - tai trečioji jos pergalė iš eilės šį sezoną. Neatsilikti nuo S. Latožaitės mėgino dvi Lietuvos orientavimosi sporto kalnų dviračiais rinktinės narės - Algirda Zaliauskaitė ir Gabrielė Andrašiūnienė užėmė atitinkamai antrąją ir trečiąją vietas W19 grupėje, tačiau absoliučioje rikiuotėje į priekį jos dar praleido ir Tatjaną Kaliakiną, kuri tapo W30 grupės nugalėtoja.

„Geros lenktynės, tikrai buvo ką veikti, be to, ir oras papildomai vargino. Žinau, kad esu favoritė, žinau, kad jau esu arti pergalės bendroje sezono įskaitoje, tačiau būtent ši varžybų serija man yra svarbiausia antroje sezono pusėje. Nemėginsiu šiemet savo laimės plento lenktynėse, visą dėmesį skirsiu MTB, nes puikiai žinau, jog du paskutiniai etapai tikrai nebus lengvesni“, - po finišo kalbėjo „My Bike“ komandos narė S. Latožaitė.

50 km nuotolyje savo amžiaus grupėse nugalėtojais tapo Alfredas Vaitkus (M60), Adolfas Sankauskis (mėgėjai), Agnė Miškevičienė (W40), Gabrielė Masiulytė (W16), Arminas Bagdonas (M16) ir Kotryna Vaičytė (W18).

25 km nuotolyje prizais buvo apdovanoti vyriausi ir jauniausi. Tarp merginų W13 grupėje nugalėjo Viktorija Kapancova, tarp tokio pat amžiaus vaikinų - Kostas Kardelis, o M70 grupėje visus varžovus aplenkė Petras Kiušas.

Ketvirtas MTB dviračių maratonų taurės etapas vyks rugpjūčio 13 dieną Ignalinoje.