Aktualu | Gyvenimas | Pramogos | + Projektai | Specialiosios rubrikos |
Pasirinkite savo miestą | Vilnius | Kaunas | Klaipėda | Šiauliai | Panevėžys | Marijampolė | Telšiai | Alytus | Tauragė | Utena |
Jurgitos ir Daliaus Bučinskų nuotr.
anonymous anonymousŠaltinis: Etaplius.lt
Praėjusį šeštadienį du motociklininkų ekipažai, atstovaujantys Joniškio rajoną, iš ankstaus ryto įsitraukė į „Ryterna modul Mototourism rally“ žygį. Aštuntą valandą ryto Joniškio turizmo ir verslo informacijos centro direktorė Jurgita Bučinskienė ir jos vyras Dalius Bučinskas kartu su šiauliečiais Taurijumi Stočkumi ir Justina Dranginyte-Stočke kelionę pradėjo nuo Šiaulių „Aušros“ muziejui priklausančio Fotografijos muziejaus.
– Kelionę nuo Fotografijos muziejaus pradėjome todėl, kad tai buvo mums artimiausias įskaitinis kultūros objektas, – sako Dalius Bučinskas. – Pernai startavome iš Joniškio, nes į lankomų objektų sąrašą buvo įtraukti Gasčiūnai kaip Mažoji kultūros sostinė.
Ralio organizatoriai pasistengė, kad nuotykių netrūktų. Visų pirma tik trys lankytini objektai buvo nurodyti iš vakaro, o kitus ralio dalyviai sužinojo starto rytą. Taigi iš anksto pasirinkti optimaliausių maršrutų niekas negalėjo. Teko pasikliauti greita reakcija ir nuovokumu. Kiekviename objekte reikėjo atlikti nurodytą užduotį. Pagaliau reikėjo sekti greitį. Praėjusiais metais buvo numatytas vidutinis 50 km/val. greitis, o šiemet – 45 km/val. Ralio organizatoriai iš priduotų kelionės lapų atydžiai skaičiavo vidutinį greitį.
Fotografijos muziejuje joniškiečių komanda susipažino su Tarpukario motociklinių aksesuarų mada ir privalėjo nusifotografuoti taip, kad matytųsi nuotraukoje bent vienas kolekcijos eksponatas bei iš pasitikusio atstovo gauti antspaudą. Nuotykiai Šiauliuose nesibaigė Fotografijos muziejaus aplankymu. Iš jo GO JONIŠKIS komanda pasuko į REGITRA'os centrą, kur turėjo prisiminti vieną iš praktinio egzamino elementų – gyvatėlę lėtai. Sėkmingai susidoroję su šia užduotimi , rajoną atstovaujantys motociklininkų ekipažai patraukė Radviliškio link. Čia laukė nauja užduotis. Prie į Radviliškio miesto Senųjų rusiškų kapinių įėjimo reikėjo perskaityti atminimo lentos užrašą ir iš jo nuspėti sekančią užduotį. Užrašas skelbė, kad 1919 m. lapkričio 21-22 d. Lietuvos kariuomenė šioje vietoje ir šalia stovėjusio malūno sumušė bermontininkų kariuomenę. O tas malūnas pasirodė besąs Vadulių kaimo malūnas. Taigi reikėjo ne tik teisingai iššifruoti užrašą, paskui susirasti tą malūną, bet ir su motociklais nusifotografuoti jo fone.
– Visi ralio dalyviai buvo draugiški, susitikę kelyje negailėjo patarimų ir padėjo vieni kitiems išvengti klaidų, – sako Jurgita Bučinskienė.
Toliau maršrutas vedė į Radviliškio rajone esantį Burbiškio dvarą. Išklausę gidės pasakojimo apie čia gyvenusių žmonių europietiškas tradicijas, kultūrinius bei ekonominius dvaro ryšius, gavę antspaudą ir nusifotografavę vidiniame dvaro kiemelyje bei Alyvų saloje suradę M.Baženskio įkurtą lauko biblioteką, joniškiečiai patraukė link Dotnuvos. Be bažnyčios ir valstybės finansavimo per keletą metų Tėvas Stanislovas - Mykolas Algirdas Dobrovolskis Dotnuvoje sutvarkė bažnyčią ir prikėlė vienuolyną naujam gyvenimui. Čia, kaip ir kitur, laukė ralio organizatorių parengta užduotis: apsilankyti Tėvo Stanislovo celėje, kurioje jis gyveno daugiau kaip 10 metų, išgirsti pasakojimą, kaip buvo prikeltas pastatas, o paskui nusifotografuoti su motociklais vienuolyno fone ir, žinoma, užsiantspauduoti kelionės lapą.
Bene linksmiausią nuotykį GO JONIŠKIS komanda patyrė važiuodama į Nepriklausomos Lietuvos užsienio reikalų ministro, diplomato, karininko, vertėjo Juozo Urbšio vaikystės namus Krekenavos seniūnijoje Čiurų kaime.
– Lankantiems Juozo Urbšio tėvų sodybą, ralio organizatoriai rekomendavo sekti rodykle „Pas Rapolą“, – sako Dalius Bučinskas. – Bet ši nuoroda pasirodė netiksli, krūvos motociklininkų sulėkė į kaimo turizmo sodybą „Pas Rapolą“. Sodybos šeimininkas pavargo visiems beaiškindamas, kur reikia ištikrųjų pasukti. Ilgai dar su sutiktais ralio dalyviais šmaikštavome, klausinėdami vieni kitų, ar niekas neužmiršo pasisvečiuoti „Pas Rapolą“.
Pakeliui į Birštoną GO JONIŠKIS komanda dar sudalyvavo Tradicinėse ralio maudynėse. Ši tradicija tęsiasi nuo pat ralio pradžios. Bet kokioje Lietuvos vietoje, bet kokiu Lietuvos oru vyrai subrenda į vandenį iki pažastų, moterys – iki klubų ir nusifotografuoja. Visų dalyvių rankose turi matytis šalmai su dalyvių numeriais.
Patyrę smagių akimirkų, pabendravę su sutiktais žmonėmis, nuriedėję 320 kilometrų apie 17:30 val. joniškiečiai finišavo Birštone. Ir nors reikėjo aplankyti 10 objektų, o Joniškio komanda suspėjo įveikti tik 7, visų nuotaika buvo gera.
– Vieni ralyje dalyvavo tam, kad surinktų kuo daugiau per trumpesnį laiką antspaudų, o mes neabejotinai priklausėme tai mototuristų grupei, kuri norėjo pasisemti naujų žinių ir patirčių bei papasakoti sutiktiems žmonėms apie savo kraštą. Užtat mūsų susitikimai lankomuose objektuose užtrukdavo ilgiau, – įspūdžiais dalinasi Jurgita Bučinskienė.
GO JONIŠKIS komanda ne tik garbingai įveikė ralio trasą, bet pakeliui pasakojimų ir suvenyrų dėka skleidė gerą žinią apie Joniškį.