PRAMOGOS
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Aktualijos2018 m. Gruodžio 16 d. 11:00

„Motinos Teresės šeimų namų“ širdžių šiluma

Šiauliai

Paaukoti VšĮ „Motinos Teresės šeimų namams“ galima, pervedant lėšas į sąskaitą banke „Swedbank“. Sąskaitos numeris – LT60 7300 0101 3173 1766. Paramos gavėjo kodas – 302779592. (Laukelyje „Paskirtis“ įrašius, kad pinigai – „pagalba šeimai“, auka bus skiriami toms šeimoms, kurios patiria didelių finansinių sunkumų.)

Jurgita KastėnėŠaltinis: Etaplius.lt


64571

Regina Zabielienė, Šiaulių „Motinos Teresės šeimų namų“ vadovė, stebi liūdesį keliančią visuomenės tendenciją – mažėja žmonėms pagalbą turinčių teikti institucijų darbuotojų atjauta, o daugėja tų, kurie tenori bausti. Šeimų namai jau šešerius metus globoja tuos, kuriems labiausiai reikia pagalbos, o vykdomo projekto „Atsakingos tėvystės ugdymo mokyklėlė“ rezultatai džiugina – mamos įveikia krizes ir pradeda savarankišką gyvenimą.

Mamos neslepia dėkingumo geradariams

Prieš šešerius metus įkurtoje VšĮ „Motinos Teresės šeimų namai“ šiuo metu gyvena 13 į nepavydėtiną situaciją patekusių mamų, kurios augina 20 vaikų.

„Atvykau į „Motinos Teresės šeimų namus“ vien dėl to, kad išmokčiau elgtis su vaiku, su žmonėmis. Daug ko išmokau, eidama į susirinkimus, į būrelius, į paskaitas ir t. t. Noriu pasakyti direktorei labai ačiū, kad mane priėmė. Jei nebūčiau važiavusi, būtų atėmę vaiką iš manęs. Labai labai dėkinga esu, kad mane išgelbėjo, kad mano vaiko neatėmė. Jei būtų atėmę vaiką, tai nežinau, ką būčiau dariusi be jo. Ačiū, kad yra tokie namai, kur mamas su vaikais priima“, – rašo
24-erių metų mama.

„Greit bus metai, kai esu čia. Mano socialinė darbuotoja patarė atvykti čia, nes nenorėjau, kad vaikai būtų atimti. Gyvenime nutiko taip, kad su vaikais gyvenau pas mamą, bet name nebuvo tinkamų sąlygų gyventi vaikams, tada išėjau gyventi pas vyrą. Viskas buvo gerai, kol mano sugyventinis nepradėjo prieš mane smurtauti. Atvykusi čia, sulaukiau pagalbos iš direktorės – davė kambarį, kuriame galiu gyventi, yra visos sąlygos tiek man, tiek vaikams. Šie namai padeda atsistoti ant kojų. Šiuose namuose esu laiminga, išmokau bendrauti su kitomis mamomis, klausyti socialinių darbuotojų. Seniau neklausydavau socialinių darbuotojų, nenorėdavau taisyti valgyti nei sau, nei vaikams, tačiau po truputį mano požiūris pradėjo keistis – tapau paklusnesnė, daugiau bendraujanti, nebijanti prašyti pagalbos, noriu padėti ir kitiems. Ir iš visų jėgų rūpinsiuosi savo vaikais. Visą gyvenimą būsiu dėkinga direktorei“, – rašo 28-erių metų mama.

Istorijų, kaip į krizinę situaciją patekusios mamos su vaikais randa atjautą, šilumą ir visokeriopą pagalbą „Motinos Teresės šeimų namuose“, apstu. R. Zabielienė, namų vadovė, sako, kad namuose gyvenančios šeimos nuolat stokoja pinigų. Joms galima padėti, gaunant geradarių aukų ir rašant projektus.

Vienas vykdomų šeimų namų projektų – „Atsakingos tėvystės ugdymo mokyklėlė“. Šiam projektui Socialinės apsaugos ir darbo ministerija skyrė 4 488 Eur, projekto rėmėja taip pat yra Amerikos Lietuvių katalikų religinė šalpa.

Į stovyklą – sustiprėti fiziškai ir dvasiškai

Vykdydami minėtą projektą, „Motinos Teresės šeimų namai“ gali sėkmingai teikti paslaugas mamoms (tėvams) su kūdikiais ir vaikais bei nėščioms moterims, socialinę reabilitaciją neįgaliesiems bendruomenėje, užsiimti labdara.

Namų globojamose šeimose kai kurie nariai turi negalią bei patiria kitų sunkumų. Tokių šeimų tėvai, patys neretai augę vaikų namuose, stokoja socialinių įgūdžių, reikalingų, auginant vaikus bei kuriant šeimas.

Ugdant pozityvią ir atsakingą tėvystę, projekto dalyviams rengiamos paskaitos apie smurto artimoje aplinkoje prevenciją. Taip pat vyksta paskaitos apie prekybą žmonėmis, prostituciją, priklausomybes, šeimos supažindinamos su teise, pozityviais vaikų auklėjimo metodais, skatinami sveikos gyvensenos įpročiai, vedami šeimų susitikimai – mokymai. Kiekvieną savaitę „Mamų klube“ vyksta mokymai, kuriuose gilinami socialiniai, buities įgūdžiai, psichologės veda asmenines ir grupines konsultacijas.

R. Zabielienė ypač džiaugiasi, kad, vykdant projektą ir ugdant šeimos kultūrą, šiemet rugpjūtį buvo surengta trijų dienų šeimų stovykla-mokymai Šventojoje „Eikime kartu“. Jos metu vyko įvairių mokymų, paskaitų, kurių temos: „Per gyvenimą keliaujame kartu su vaikais. Ar tikrai lengva?“, „Mokausi kiekvieną dieną. Pykstu – atleidžiu“, „Norėčiau kitaip. Nemoku, nesigauna, nesugebu, nenoriu“, „Malda mano gyvenime“ ir kt.

Paskaitų metu savanoriai kartu su vaikučiais organizavo įvairių žaidimų. Iš viso šeimų namų organizuotoje stovykloje dalyvavo 31 suaugusysis ir 31 vaikas.

Labiausiai dėkoja rėmėjams ir savanoriams

Kasmet namai siūlo šeimoms pakrikštyti savo vaikus. R. Zabielienė sako, kad mamos, kurios pačios neretai būna nepakrikštytos, labai nori, kad jų vaikai būtų pakrikštyti. O vėliau ir pačios pareiškia norą būti pakrikštytos.

Po krikštynų Šv. Jurgio bažnyčioje šeimos vyksta į Gegužių kaimo sodybą „Žemaitiška pastogė“. Joje pagal liaudies tradicijas pamini šią šventę su dainomis ir šokiais, žaidimais bei atrakcijomis.

„Už galimybę surengti krikštynų šventę esame dėkingi visiems rėmėjams. Visų ir neišvardysi. Ypač esame dėkingi savanorei, labdaros fondo „Begalinė gausa“ steigėjai Onutei. Geradarė įvairiais daiktais prekiauja „blusų turguje“, o pajamas atiduoda įstaigai“, – sako šeimos namų vadovė.

Visi geros valios žmonės taip pat gali padėti į bėdas patekusioms mamoms su vaikais. Jie kviečiami aukoti daiktų „Begalinei gausai“, apsilankyti namų parduotuvėlėje ir už pačių pasirinkto dydžio auką įsigyti kokybiškų rūbų, išskirtinių daiktų.

Projekto „Atsakingos tėvystės ugdymo mokyklėlė“ metu taip pat atnaujinta interneto svetainė (iš Šiaulių „Rotary“ klubo „Harmonija“ surinktų lėšų), platinama informacija, skrajutės, plakatai, kad į bėdą patekusios moterys žinotų, kur gali kreiptis pagalbos.

Reklama