Moterų sportas stengiasi (iš)gyventi

RTK02015 asta lesauskienė taryboje
Šiauliai
Audromio Rutkausko nuotr.
Etaplius Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  Etaplius.LT

Asta Lesauskienė, Šiaulių m. savivaldybės tarybos narė:

– Neseniai stebėjome vyrų krepšinio rinktinės kovas. Tikiu, kad jeigu taip aukštai būtų pakilusios moterys, lietuviai irgi būtų žiūrėję. Visgi moterų sportui daug sudėtingiau mūsų šalyje kurti savo istoriją.

Menkesnis finansavimas ir netolygus dėmesys – pasekmė. Kur kas didesnė problema slypi mūsų tautos mentalitete ir įsisenėjusiuose stereotipuose. Lyčių lygybės klausimu nesame pažangi šalis ir tai turime skaudžiai pripažinti. Atletiškos, aukštaūgės sportininkės kažkam atrodo ne itin moteriškos, tačiau vien dėl savo pasišventimo sportui yra vertos pagarbos ir pagalbos. Laikas laužyti stereotipus ir palaikyti sportininkus, nepaisant lyties.

Lytiškumo problemą atsinešame iš vaikystės, kai dar darželyje skirstome užsiėmimus į mergaitiškus ir berniukiškus. Bet noriu priminti, kad žmonės laimingi ne tuomet, kai daro tai, ką visuomenės stigmos priskyrė jų lyčiai, o kai jie veikia tai, kas jiems patinka.

Manau, kad Šiauliai moterų sporto kontekste galėtų tapti sektinu pavyzdžiu, tačiau kol kas matau, kad pernelyg didelė atsakomybės našta paliekama pačioms organizacijoms, klubams. Turime moterų futbolo komandą. Galbūt kažkas sakys, jog joje daug pirktinių žaidėjų. Tai ir gerai: jei už šalies ribų moterys turi galimybių save geriau ir efektyviau realizuoti sporte, reikia tuos geruosius pavyzdžius atvežti ir įkvėpti mūsų mergaites. Yra sporto šakų, tokių kaip žolės riedulys. Čia viskas prasidėjo nuo moterų komandos, o dabar jau užaugo ir vaikinų-vyrų komanda.

Žaviuosi futbolo klubo „Gintra“ vadovais ir užsispyrimu tiek metų ieškoti rėmėjų ir išlaikyti moterų futbolo komandą, kuri kasmet dalyvauja UEFA moterų Čempionių lygos atrankose ir į Šiaulius atveža europinio lygio žaidimą. Vis dėlto norėtųsi ženklesnės paramos, kad didesne apimtimi mergaitės būtų auginamos sutelktomis ne tik miesto, bet gal net ir rajono ar regiono jėgomis. Turime suprasti, kad privačiam klubui itin sudėtinga padaryti tai vienam.

VšĮ futbolo akademija, kuri yra palaikoma ir remiama Savivaldybės, nuo mažų dienų daugiau investuoja į berniukus, o apie mergaites pamiršo?! Būtina investuoti ir į mergaites ir suteikti joms šansų siekti aukštumų, pvz., steigiant atskiras klases progimnazijose ir auginant jų meistriškumą kartu su bendrojo ugdymo mokyklos bendruomene.

Požiūrį keisti galime kartu – kviečiu ateiti į centrinį Šiaulių miesto stadioną ir palaikyti moterų komandą šeštadienį 18 val., nes būtent sirgalių palaikymas veda į pergales!

Reklama