Moteriški loaferiai ar espadrilės – kokią avalynę rinktis jums?

Moteriški loaferiai ar espadrilės – kokią avalynę rinktis jums?
Vilnius
vytautas@ukzinios.lt Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  Etaplius.LT

Šiuo metu, espadrilės ir loafer‘iai, dažnai vadinami, kaip mokasinai moterims yra du, bene populiariausi moterų avalynės tipai. Juos galima pamatyti beveik visur - nuo podiumų madų šou iki šaligatvių didmiesčių, kurortų ar mažų miestelių gatvėse. Tačiau, nepaisant jų abiejų populiarumo, šie du batų tipai labai skiriasi ir savo išvaizda, ir funkcijomis. Jūsų spintoje yra vietos tiek loafer‘iams, tiek espadrilėms, tačiau jei galite rinktis tik vieną, gali kilti dilema. Kurį iš jų turėtumėte pasirinkti? Štai trumpas gidas, kuris padės jums apsispręsti.

Moteriški mokasinai - apžvalga, privalumai ir trūkumai

Loafer‘iai - tai labai unikalus batų tipas. Lietuvių kalboje jie vadinami mokasinais, tačiau šis terminas nėra techniškai tikslus. Mokasinas yra viena, konkreti loafer bato tipo rūšis, tačiau šiame straipsnyje, dėl patogumo, terminai loafer‘is ir mokasinas bus naudojami tapačiai.

Mokasinai moterims arba loafer‘iai turi žemą kulniuką ir gana horizontalų profilį. Jie paprastai gaminami iš minkštų, švelnių medžiagų, pavyzdžiui, natūralios arba verstos odos. Priklausomai nuo dizaino, mokasinai gali būti puošnūs arba laisvalaikio stiliaus. Anksčiau juos dėvėjo beveik vien tik vyrai, tačiau dabar jie ne mažiau populiarūs ir tarp moterų. Ypač loafer‘io tipo avalynė išpopuliarėjo kaip puikus kasdienis arba puošnesnis formalesnės avalynės pasirinkimas.

Priešingai, nei sakytų senamadiško požiūrio stilistai, juos galite dėvėti ir su kojinėmis, ne tik be jų. Palyginti su espadrilėmis, mokasinai yra oficialesnio fasono ir gali būti avimi puošnesnėmis progomis.

Privalumai:

  •       Juos lengva apsiauti ir nusiauti, todėl jie puikiai tinka dirbančioms moterims, kurios nenori vargti su dirželiais ar raišteliais.
  •       Loafer‘io tipo batelių estetika yra nesenstanti, juos galima avėti tiek laisvalaikiu, tiek oficialiomis progomis.
  •       Dėl žemo kulno ir dažnai sutinkamo minkštumo jie tinka nemažai daliai kojų.

Trūkumai:

  •       Mokasinus reikia daug ir sunkiai valyti, ypač jei jie šviesios spalvos.
  •       Su jais nėra itin patogu vaikščioti didžiulius atstumus ar visą dieną stovėti ant kojų.

Espadrilės - apžvalga, privalumai ir trūkumai

Espadrilės - tai batai, kurių išorė paprastai būna pasiūta iš tekstilės arba audinio, o padas - iš šiaudų arba džiuto. Jos dažnai laikomos laisvalaikio batais. Retai galite tikėtis pamatyti ką nors su espadrilėmis oficialaus formato renginyje. Šių batų skiriamasis bruožas - jie labai ploni ir turi plokščią padą. Espadrilės mados pasaulyje žinomos jau kelis šimtmečius. Į pasaulį jos atvežtos iš Ispanijos, tad nenuostabu, kad pats pavadinimas irgi skamba labai ispaniškai. Šiandien espadriles visame pasaulyje dėvi ir vyrai, ir moterys.

Palyginti su mokasinais, moteriškos espadrilės yra mažiau puošnios ir labiau laisvalaikio stiliaus avalynės pasirinkimas. Be to, jos paprastai yra pigesnės.

Privalumai

  •       Espadrilės yra lengvos ir minkštos, todėl puikiai tinka karštomis vasaros dienomis. Koja jose tiek neprakaituoja ir gerai vėdinasi.
  •       Šio tipo avalynę labai lengva užsidėti ir nusiauti.
  •       Espadrilės dažnai gaminamos iš natūralių medžiagų, pavyzdžiui, drobės ar medvilnės, todėl jose koja kvėpuoja.

Trūkumai

  •       Jos gali netikti moterims, kurių pėdos plačios arba moterims, kurios yra plokščiapadės.
  •       Espadriles gali būti sunku išlaikyti ilgą laiką, kadangi labai plonos medžiagos yra ir labai pažeidžiamos.

Taigi, kurį avalynės tipą turėtumėte rinktis?

Kaip matote, tiek mokasinai (arba loafer‘iai), tiek espadrilės turi savų privalumų ir trūkumų. Labai daug privalumų priklauso nuo jūsų asmeninių lūkesčių ir norų. Tik juos pasvėrusios žinosite, kuris iš šių dviejų batų tipų jums labiau tinka. Jei ieškote oficialesnės avalynės, tuomet verta rinktis mokasinus. Kita vertus, jei ieškote kažko laisvesniam ir labiau kasdieniam įvaizdžiui, geriau rinktis espadriles. Kad ir ką pasirinktumėte, įsitikinkite, kad batų dizainas jums patinka ir dera su kitais drabužiais bei aksesuarais, kuriuos turite savo spintoje.

Nepamirškite, kad mokasinai suteikia daugiau universalumo derinimui kasdieną, tačiau espadrilės gali būti patogesnės avėti. Tuo pat metu prisiminkite, jog espadriles šviesius mokasinus daugiau reikia valyti, o plokščiapadėms espadrilės nebus patogios. Kad ir ką pasirinksite, jei tik būsite patenkintos savo sprendimu – abejoti tuo, ką pasirinkote, nebus pagrindo.