Molio šventėje – senieji amatai, edukacijos ir pramogos

img_5680
Mažeikiai
Etaplius.lt Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  Mažeikių rajono savivaldybės inf.

Rugpjūčio 15 d. Viekšnius išjudino tradicinė, septinioliktoji, senuosius amatus, meną ir muziką sujungianti šventė. Čia susirinkusieji galėjo net tik stebėti amatininkų darbą, bet ir dalyvauti edukacijose, paragauti įvairių skanėstų, klausytis koncerto, šokti, dainuoti.

Renginio dalyvius sveikino, iniciatoriams ir organizatoriams dėkojo Mažeikių rajono savivaldybės vicemerė Kristina Juškevičienė, kiti svečiai. 

Pagrindinis Molio šventės akcentas – senųjų amatų puoselėjimas. Šalia Viekšnių lauko estrados įsikūrusiame amatų kieme keramikai, puodžiai, kalviai, audėjai, medžio drožėjai ir kiti amatininkai pristatė savo darbus. 

Kaip ir kasmet, keramikas Vitalijus Baltutis parodė raugo keramikos degimą lauko krosnyje. Kalviai kaitino žaizdrus ir raitė metalą. Vyko tapybos darbų „Istorijos keliu“ paroda-pardavimas. 

Šalia dviejų įspūdingo dydžio Narvos laikotarpio puodynių, pastatytų prie Kalupio upelio, vyko edukacija „Krosnelė iš molio“. Meistras Saulius Jackevičius kartu su dviem bendraminčiais Inesa ir Sauliumi, įkūrusiais „Gamtos motyvų kooperatyvą“, mokė pasistatyti maistui gaminti ar duonai kepti skirtą krosnį iš molio. 

Pramogų netrūko nei mažiems, nei dideliems. Mugėje prekiauta įvairiais dirbiniais, scenoje meno kolektyvai keitė vienas kitą, dovanodami smagią muziką ir dainas. Visi norintieji taip pat galėjo susipažinti ir su vyndarių puoselėjamu tautiniu paveldu, tradicijomis bei istorija.

Šventės diena – rugpjūčio 15-oji – sutampa su Žoline. Tądien Šv. Jono Krikštytojo bažnyčioje vyko ir Žolinės atlaidai.