Molėtų rajono savivaldybėje pasirašyta bendradarbiavimo sutartis su Vytauto Didžiojo universitetu

424621292_695690092735976_296446086573971830_n
Molėtai
Etaplius.lt Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  Molėtų rajono savivaldybė

Šiandien Molėtų rajono savivaldybėje pasirašyta bendradarbiavimo sutartis su Vytauto Didžiojo universitetu.

Šį dokumentą pasirašė Molėtų rajono savivaldybės meras Saulius Jauneika ir Vytauto Didžiojo universiteto rektorius prof. Juozas Augutis. Sutartimi nustatyti universitetui ir savivaldybei naudingi bendradarbiavimo tikslai, siekiant rengti kvalifikuotus pedagogus ir užtikrinti, kad būtų tenkinamas jų poreikis savivaldybės švietimo įstaigose. 

Pasirašant sutartį taip pat dalyvavo Vytauto Didžiojo universiteto Švietimo akademijos kanclerė prof. Lina Kaminskienė, kanclerės pavaduotojas - humanitarinių mokslų daktaras Mindaugas Nefas, Marketingo ir komunikacijos departamento vyriausiasis specialistas Nerijus Žeronas, Mokytojų rengimo instituto vyriausiasis specialistas Povilas Urbšys, Molėtų rajono savivaldybės vicemerė Vaida Saugūnienė, mero patarėjas Steponas Šanteriovas, Kultūros ir švietimo skyriaus vedėja Vilma Bačiulė, vedėjo pavaduotojai Gintautas Matkevičius, Vytautas Kralikevičius, vyr. specialistai Arvydas Jurkšaitis, Violeta Žalalienė, specialistė Danguolė Dirmienė, Molėtų r. švietimo pagalbos tarnybos, Molėtų rajono ugdymo įstaigų vadovai. 

Meras pasidžiaugė, kad pasirašoma sutartis leis Molėtų rajono mokykloms, ikimokyklinio ir neformalaus ugdymo įstaigoms užmegzti glaudesnius ryšius su Vytauto Didžiojo universitetu bei paskatins visus domėtis švietimo, mokslo naujovėmis.

Vytauto Didžiojo universiteto rektorius prof. Juozas Augutis pažymėjo, kad Lietuvoje keičiasi situacija, susijusi švietimu ir išsilavinimu, kinta demografinė padėtis šalyje. Pasak profesoriaus, anksčiau universitetai buvo orientuoti į specialistų rengimą ir mokslinius tyrimus, tačiau šiuo metu ne mažiau svarbus yra ir universitetų dalyvavimas šalies regionų socialiniame gyvenime. Šiuo metu praktiškai nėra srities, kurioje netrūktų specialistų, dėl to yra stengiamasi sujungti universitetų, savivaldybių ir mokyklų jėgas  – sakė prof. Juozas Augutis. 

Prof. Lina Kaminskienė, pristatydama Švietimo akademijos veiklą bei siūlomas bendradarbiavimo galimybes, nurodė, kad Švietimo akademija šiuo metu yra didžiausias universiteto padalinys, pedagogikos studijos yra išties populiarios, o Vytauto Didžiojo universitetas gali pasiūlyti specialybes visų dalykų mokytojams. Kanclerė pabrėžė, jog bendradarbiavimo sutartis tikrai bus įgyvendinama, o universitetas jau ir šiuo metu imasi iniciatyvų ir kviečia mokinius bei mokytojus atvykti į universitetą - įvairius susitikimus bei konferencijas.