Molėtų rajono savivaldybė susitiko kartu su partneriais iš 7 skirtingų ES šalių

421966402_691493103155675_538783247849374575_n
Molėtai
Etaplius.lt Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  Molėtų rajono savivaldybė

Molėtų rajono savivaldybė kartu su partneriais iš 7 skirtingų ES šalių: Portugalijos, Bulgarijos, Ispanijos, Graikijos, Prancūzijos, Maltos ir Italijos 2023 m. gruodžio mėnesį pasirašė finansavimo sutartį projektui „30 metų Mastrichto sutarčiai: jos įtaka praeičiai, dabarčiai ir ateičiai”. Projektas finansuojamas pagal Piliečių, lygybės, teisių ir vertybių (CERV) Europos Komisijos programą.

Projekto veiklose numatyti 8 renginiai, kurių metu bus siekiama skatinti piliečius dalyvauti priimant sprendimus, susijusius su skaitmeninimu ir ES ateitimi; skatinti Europos piliečių supratimą apie Mastrichto sutartį ir jos svarbą Europos integracijai; informuoti piliečius apie Mastrichto sutarties tikslus, principus ir pasiekimus, taip pat apie Europos Sąjungos vaidmenį skatinant taiką, demokratiją ir gerovę Europoje; skatinti piliečių dalyvavimą kuriant Europos Sąjungą.

Šiuo metu Santiago De Compostela mieste (Ispanija) vyksta pirmasis šio projekto renginys, kuriame Molėtų rajono savivaldybę atstovauja meras Saulius Jauneika, Kultūros ir švietimo skyriaus vedėja Vilma Bačiulė ir Strateginio planavimo ir investicijų skyriaus vedėja Živilė Žalienė. 

Vizito metu meras su komanda dalyvauja įvairiuose renginiuose ir diskusijose apie Mastrichto sutarties įtaką Europos Sąjungos piliečiams.

Buvo užmegzti kontaktai su miestų partnerių merais, Galicijos regiono Kultūros, švietimo profesinių mokyklų ir universitetų ministru Romanu Rodriguez Gonzalez, ryšių su Europos Sąjungos generalinio direktoriaus pavaduotoja Mar Rodriguez Mediavila.