Molėtų rajono komanda „Temidės“ finale

Utena

Reporteris MonikaŠaltinis: Etaplius.lt

40269

2018 metais gegužės 24 diena Vilniuje buvo surengtas teisinių žinių „Temidė“ konkurso finalas, kuriame varžėsi 10 geriausių mokinių komandų, kurios tapo nugalėtojomis apskričių mastu.

Utenos apskritį atstovavo nugalėtojai Alantos gimnazijos komanda - Fausta Michnevičiūtė, Laura Lasytė, Jurgita Satkūnaitė, Živilė Vilutytė ir Mantas Navikas, parengti mokytojos Dalios Rudėnienės.

Šiais metais atnaujinto tradicinio konkurso formatą sudarė trys pagrindinės rungtys – „Protų mūšis“, „Pabėgimo kambarys“ ir orientacinės varžybos, surengtos nuotykių žaidimo „Encounter“ pavyzdžiu. Būtent orientacinės varžybos ir vyko finalo metu. Apsiginklavusios teisinėmis žiniomis, mobiliojo ryšio programėlėmis ir informacijos paieškos sistemomis, moksleivių komandos skersai ir išilgai išnaršė sostinės senamiestį, ieškodamos 20 Vilniaus vietų, susijusių su teisėsaugos bei Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo šimtmečio istorija bei kiekvienoje vietoje atliko įvairias, iš policijos pareigūnų praktikos parengtas teisines ir sportines užduotis. „Temidės“ nugalėtojais tapo Alytaus apskrities mokiniai, o Alantos gimnazijos komanda užėmė šeštą vietą. Alantiškiai šauniai pasirodė konkurse, pademonstravę ir žinias ir fizinę ištvermę.

Komandų, dalyvavusių finale, pagerbimo ceremonija vyko Lietuvos Respublikos konstituciniame teisme, o apdovanojimus teikė Policijos generalinio komisaro pavaduotojas Rimantas Bobinas, Konstitucinio teismo švietimo ir mokslo ministerijos atstovai.