REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Kriminalai2020 m. Balandžio 16 d. 10:20

Molėtų pareigūnės įspėja saugotis sukčių

Utena

Telefoniniai sukčiai. Etaplius.lt nuotr.

Reporteris MonikaŠaltinis: Etaplius.lt


126107

Nors šiuo metu pavasarinė saulė vilioja išeiti į lauką, tačiau dėl paskelbto karantino laiką leidžiame namuose. Gali atrodyti, kad būdami namuose esame saugūs, tačiau nuo apgavysčių, sukčiavimų, deja, bet nesame apsaugoti. Nusikaltėliai ir toliau aktyviai apgaudinėja žmones. Pagrindiniai sukčiavimo modeliai išlieka panašūs, pastebėjo Molėtų r. policijos komisariato pareigūnės Lina Virginija Šeikienė ir Neringa Purlienė.

Pareigūnės iki karantino aktyviai bendravo su gyventojais, o susitikimuose su bendruomenėmis, teikė patarimus, kaip apsisaugoti nuo sukčių. Kadangi dabar karantino laikotarpiu nėra galimybės susitikti su žmonėmis, pareigūnės primena, kad sukčiai ir šiuo sudėtingu laiku savo juodus darbus vykdo.

Gyventojai gauna pranešimus, kad neva laimėjo loterijose, bet norint gauti laimėtą prizą, reikia įvykdyti tam tikras sąlygas. Sukčiai mėgsta apsimesti policijos pareigūnais, medikais, žinomais žmonėmis ar banko darbuotojais, kurie informuoja, kad atsiskaitėte už paslaugas neva padirbtais pinigais, todėl būtinas turimų grynųjų pinigų patikrinimas ir t. t. Dabar siūlomos ir dezinfekavimo paslaugos, kaukės, todėl L. V. Šeikienė ragina žmones būti atidžiais.

Šiuo šalyje nelengvu periodu sukčiai nevengia pasinaudoti žmonių patiklumu ir emocine būkle. Policija stebi, kad atsirado naujų, susijusių su koronaviruso COVID-19 plitimu, sukčiavimo atvejų. Elektroninėje erdvėje - skelbimų portaluose, netikrose svetainėse, socialiniuose tinkluose yra siūloma įsigyti vakcinų ar vaistų nuo koronaviruso sukeltos infekcijos, apsauginių kaukių ir dezinfekcinių, apsauginių priemonių už neįprastai mažą kainą. Džiugu, kad dauguma žmonių išvengia apgavysčių, tačiau vis dar pasitaiko ir patiklių žmonių, kurie finansiškai nukenčia, nuogąstavo N. Purlienė.

Pareigūnės perspėja gyventojus, kad šiuo laikotarpiu, kai ypatingai daug prekių įsigyjama elektroninėse parduotuvėse, reikia neprarasti budrumo ir pirkti tik iš patikimų elektroninių parduotuvių. Prieš pirkdami perskaitykite žmonių atsiliepimus apie jums dar nežinomą internetinę parduotuvę. Jei abejojate, rinkitės galimybę už prekes atsiskaityti banko kortele pristatymo metu.

Neramu ir dėl to, kad taip pat suaktyvėjo investicinis sukčiavimas. Dažniausiai „investavimo ekspertas“ kalba rusų kalba. Siūlo „investuoti“ į auksą ar naftą, mini tam esą išskirtinai palankią ekonominę situaciją. Koronaviruso pandemija gali būti minima kaip vienas iš tokių veiksnių, tai akcentuoja bendruomenės pareigūnės.

Norint netapti sukčių aukomis, reikia atsiminti tik penkias taisykles:

Pirma, galvoti, ar nemanipuliuoja jumis nepažįstamas asmuo. Nepriimti sprendimų čia ir dabar. Pasitarti su artimais žmonėmis.

Antra, nutraukite pokalbį, jei nežinote su kuo kalbate telefonu.

Trečia, kartais siūloma „taip gerai, kad net sunku patikėti, kad tai gali būti tiesa“. Tai ir reikia suprasti, kad tai ir negali būti tiesa.

Ketvirta, atidžiai vykdykite operacijas elektroninėje bankininkystėje ir netvirtinkite jūsų neatliekamų operacijų.

Penkta, neatidarinėkite nuorodų, gautų elektroniniuose laiškuose, o pirmiausia įveskite į paieškos sistemą ir patikrinkite.

Saugokite save ir savo turtą, o atsitikus nelaimei skambinkite skubiosios pagalbos tarnybų telefono numeriu 112.



REDAKCIJA REKOMENDUOJA