Mokslo metams prasidėjus Šiauliuose vis dar trūksta pedagogų

Mokslo metams prasidėjus Šiauliuose vis dar trūksta pedagogų
Šiauliai
A. Rutkausko nuotr.
Etaplius.LT Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  Etaplius.LT

Pirmadienio spaudos konferencijoje Šiaulių miesto savivaldybės Švietimo skyriaus vedėja Edita Minkuvienė pristatė situaciją miesto ugdymo sistemoje. Kalbėta apie pedagogų trūkumą, ukrainiečių skaičius Šiaulių mokymosi įstaigose bei suaugusiųjų mokymo reorganizavimą.

Mokytojų vis dar trūksta, tačiau situacija gerėja

Pasak vedėjos, situacija dėl mokytojų skaičiaus, lyginat su praėjusia savaite, pagerėjo. Dar prieš savaitę teigusi, kad Šiauliuose trūksta 14 mokytojų, dabar ji sako, kad mokyklose trūksta 9 pedagogų.

Švietimo įstaigos vis dar ieško vokiečių, prancūzų bei lietuvių kalbos ir literatūros mokytojų, fizinio ugdymo, ikimokyklinio ugdymo ir šokių pedagogų. Taip pat mieste trūksta logopedo ir dviejų mokytojų padėjėjų. 

„Šią savaitę dar vyksta konkursai, tikimės, kad pavyks mūsų įstaigų vadovams susikomplektuoti savo pedagogų komanda. Procesas vyksta nenutrūkstamai, jeigu nėra pedagogo, tai yra dalijamasi krūviu tarp esamu pedagogu. Procesas vyksta ir tinklaveikos principu, keliais pedagogais dalinasi skirtingos institucijos“, – teigė Edita Minkuvienė.

Ukrainiečių vaikai integruojasi į Šiaulių mokyklas

Švietimo skyriaus vadovė praėjusią savaitę teigė, kad iššūkių visai bendruomenei taps ukrainiečių vaikų ugdymo proceso užtikrinimas.

Rugsėjo 1-osios dienos duomenimis, mokyklose buvo registruoti 568 Ukrainos vaikai. Iš jų 191 mokinys pradėjo mokytis Šiaulių miesto gimnazijose, 341 mokinys progimnazijose, 23 vaikai pradinėse mokyklose bei 13 mokinių ugdysis specialiosios paskirties mokyklose.

Lopšeliuose ir darželiuose situacija irgi keitėsi. Rugsėjo 1-osios duomenimis, 159 ukrainiečių vaikai pradėjo lankyti Šiaulių ikimokyklines įstaigas.

„Tiek bendrasis ugdymas, tiek ikimokyklinis ugdymas yra pasirengęs priimti didesnį srautą“, – teigė Edita Minkuvienė.

Šiuo metu bendras mokinių skaičius Šiaulių mokyklose yra virš 13 800 vaikų.

Suaugusiųjų mokymo reorganizavimas

Šiemet prie „Saulėtekio“ gimnazijos prijungta Suaugusiųjų mokykla kartu su Tardymo izoliatoriaus skyriumi.

Šiandienos spaudos konferencijoje paaiškėjo, kad rugsėjo 1-osios duomenimis Suaugusiųjų mokymo skyriuje prašymą mokytis pateikė 112 asmenų.

Suaugusieji užsirašyti į ugdymo programą gali visus metus, todėl Švietimo skyriaus vadovė Edita Minkuvienė tikisi, kad šis skaičius augs.

„Bendraujame su Užimtumo tarnyba, kurioje yra daugiau nei 1500 žmonių, neturinčių išsilavinimo“, – apie naujų mokinių pritraukimo strategijas kalbėjo ji.