Mokslininkai kuria preparatą, padėsiantį žmonėms gyventi 200 metų

Mokslininkai kuria preparatą, padėsiantį žmonėms gyventi 200 metų
Lietuva
Etaplius.lt Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  Etaplius

Ar kada pagalvojote, kas būtų, jei gyventumėte net 200 metų? Nors tai skamba kaip visiška fantastika, tačiau mokslininkai kuria stebuklingą vaistą, leisiantį tai paversti realybe.

Vaistas, vartojamas tablečių pavidalu, eliminuoja ląsteles, kurios atsakingos už senėjimo procesus žmogaus organizme, todėl gali padvigubinti ar net patrigubinti mūsų gyvenimo trukmę, skelbia metro.co.uk.

 

 

Žmogaus senėjimą skatina ląstelės, vadinamos „zombių ląstelėmis“, moksliškai vadinamos senstančiomis ląstelėmis. Šios ląstelės bėgant metams nustoja dalytis, kaupiasi mūsų kūne ir galiausiai išskiria junginius, kurie pagreitina senėjimą.

 

 

Naujasis vaistas buvo išbandytas su pelėmis 2020-aisiais, o rezultatas – pagerėjusi graužikų sveikata bei gerokai ilgesnė gyvenimo trukmė. Dabar mokslininkai stengiasi pakartoti rezultatą su žmonėmis.

Britų biologas dr. Andrew Steele'as savo knygoje apie žmogaus gyvenimo ilgaamžiškumą teigė, kad žmonėms yra visiškai įmanoma gyventi ilgiau nei 100 metų.

 

 

Knygoje jis teigia, kad tyrimai senolitikų – vaistų, kurie pašalina audinių senėjimą skatinančias ląsteles – srityje jau duoda daug žadančių rezultatų ir gali pasirodyti rinkoje per ateinantį dešimtmetį.

„Nemanau, kad yra kokia nors absoliuti riba, kiek mes galime gyventi“, – „MailOnline“ sakė A. Steele'as.

 

 

„Nematau fizinės ar biologinės priežasties, kodėl žmonės negalėtų gyventi iki 200 metų – iššūkis yra tas, ar galime sukurti medikamentą, kad tai būtų įmanoma“,– įsitikinęs mokslininkas.

Tačiau net jei mokslas būtų sėkmingas, išlieka moralinis klausimas, ar žmonės tikrai norėtų gyventi 200 metų.

Redakcija rekomenduoja