Aktualu | Gyvenimas | Pramogos | + Projektai | Specialiosios rubrikos |
Pasirinkite savo miestą | Vilnius | Kaunas | Klaipėda | Šiauliai | Panevėžys | Marijampolė | Telšiai | Alytus | Tauragė | Utena |
Asociatyvi Lietuvos policijos nuotr.
Reporteris BrigitaŠaltinis: Etaplius.lt
Šiaulių apskrities policijos Ekonominių nusikaltimų tyrimo valdybos pareigūnai demaskavo nusikalstama veika įtariamą vienos Šiaulių bendrovės savininką, kuris nuolat keitė savo įmonės pavadinimus, jos direktoriais skirdavo fiktyvius asmenis ir tokiu būdu siekė užmaskuoti savo nusikalstamą veiką.
Šiuo metu 46 metų Šiaulių rajono, Kuršėnų, gyventojas, Šiaulių apygardos teismo sprendimu atlieka 6 metų ir 6 mėnesių laisvės atėmimo bausmę ir laukia naujo teismo. Jis įtariamas net šešiomis nusikalstamomis veikomis: neteisingų duomenų apie pajamas, pelną ar turtą pateikimu, apgaulingu ir aplaidžiu apskaitos tvarkymu, turto pasisavinimu, nusikalstamu būdu gauto turto legalizavimu, dokumento suklastojimu ar disponavimu suklastotu dokumentu.
Vyrui – tai jau antra baudžiamoji byla šiais metais, kurią Ekonominių nusikaltimų tyrimo valdybos pareigūnai kartu su prokurorais baigė tirti ir perdavė nagrinėti teismui.
Teisėsaugos institucijų dėmesio ne kartą sulaukęs ir už įvairius, dažniausiai ekonominio pobūdžio, nusikaltimus ne kartą teistas kuršėniškis buvo vienos Panevėžyje registruotos, o veiklą Šiauliuose vykdžiusios bendrovės direktorius. Jo įmonė užsiėmė prekyba medžio rąstais, durpių ir medžio pjuvenų briketais bei medžio pjuvenų granulėmis. Prekybą vykdė visoje Lietuvoje, tačiau daugiausia – Šiaurės Lietuvoje.
Direktorius įmonėje tvarkėsi pagal savus įstatymus: pajamos už parduotus medžių bei durpių briketus buvo nefiksuojamos buhalterinėje apskaitoje, dalis darbuotojų darbams buvo samdomi neoficialiai, dalis atlyginimo darbuotojams buvo mokama oficialiai, dalis, kaip paskatinimas už gerą darbą – neoficialiai. Už parduotą kurą buvo atsiskaitoma grynaisiais pinigais. Nors daliai pirkėjų pinigų paėmimo kvitai ir buvo išrašomi, tačiau į buhalterinę apskaitą jie neįtraukiami, tiesiog atsidurdavo šiukšlių dėžėje. Gautos pajamos į įmonės sąskaitą nepatekdavo, jos atsidurdavo direktoriaus kišenėje. Nei pridėtinės vertės, nei fizinių asmenų pajamų, nei valstybinio socialinio draudimo fondo mokesčių įmonės direktorius nemokėjo.
Dėl visų minėtų nusikalstamų veikų jam buvo pradėtas ne vienas ikiteisminis tyrimas ir jis patrauktas baudžiamojon atsakomybėn. Iki praėjusių metų pabaigos teismai už ekonominio pobūdžio nusikaltimus jam buvo skyrę įvairių bausmių – baudų ir laisvės atėmimo bausmių, atidedant jų vykdymą. Tačiau, nepaisant to, vyras toliau steigdavo vis naujas įmones ir toliau tęsė savo verslą, slėpdamas mokesčius bei klastodamas buhalterinę apskaitą. O realiai tai buvo ta pati vyro vadovaujama bendrovė, atgimstanti vis skirtingais pavadinimais.
Kai SODRA kreipėsi į teismą dėl bankroto bylos vienai jo įmonei iškėlimo ir įmonės turto apribojimo, direktorius sugalvojo naują aferą – paslėpė areštuotą turtą, aiškindamas, jog įmonę pardavė. O iš tikrųjų jis pagamino netikrą dokumentą – savo, vienintelio įmonės akcininko, sprendimą, kuriame nurodė tikrovės neatitinkančius duomenis, kad jis iš direktoriaus pareigų atleidžiamas, o direktoriumi paskiriamas kitas asmuo.
Apie pasikeitusį UAB vadovą jis elektroniniu būdu informavo VĮ„Registrų centras“, pateikdamas netikrą dokumentą. Po kurio laiko kuršėniškis savo veiklą vykdė dar kitos įmonės, kurios direktore buvo Baltarusijos pilietė, vardu. Minėta užsienietė pasirašė dokumentus, susijusius su akcijų perdavimu jai, tačiau įmonės veikloje ji niekada nedalyvavo, visus nurodymus duodavo ir įmonei vadovavo tas pats kuršėniškis. Jis naudojosi ir įmonės antspaudais, ant kurių buvo fiktyvios direktorės pavardė.
Keičiantis bendrovių pavadinimams faktiškai niekas nesikeitė: darbuotojai buvo tie patys, veikla – ta pati, tie patys tiekėjai, bendrovės ofisas ir sandėliai – taip pat toje pat vietoj, atlyginimas darbuotojams mokamas ir oficialiai ir „juodais“ pinigais.
Kadangi kuršėniškis teismo paskirtų baudų nemokėjo ir dėl naujų nusikalstamų veikų vėl pateko į teisėsaugos akiratį, jam praėjusių metų pabaigoje buvo paskirta reali 5 metų laisvės atėmimo bausmė ir 4-iems metams po bausmės atlikimo uždrausta dirbti privačių juridinių asmenų vadovu. Vyras, pajutęs šaltą belangės alsavimą į pakaušį, pasislėpė, juo labiau, kad dėl nusikalstamos veikos jo laukė dar vienas teismas, ir dar vienas ikiteisminis tyrimas buvo ką tik pradėtas. Šių metų vasario viduryje paskelbta jo paieška, o dėl vengimo atlikti bausmę pradėtas ikiteisminis tyrimas.
Direktorių Šaulių kriminalistai surado gegužės pradžioje Vilniaus viešbutyje. Jis buvo suimtas ir šiuo metu yra už grotų. Liepą įvykęs teismas bausmę jam pailgino iki 6 metų ir 6 mėnesių. Ir tai dar ne viskas. Šiomis dienomis Ekonominių nusikaltimų tyrimo valdybos pareigūnai, bendradarbiaudami su tyrimą kontroliuojančiu prokuroru, dėl 46 metų vyro nusikalstamų veikų baigė dar vieną ikiteisminį tyrimą ir baudžiamąją bylą perdavė nagrinėti teismui. Šįkart jis kaltinamas, kad į įmonės buhalterinę apskaitą neįtraukė 124.429 eurų už parduotus durpių bei medžio pjuvenų briketus ir granules, siekdamas išvengti 9.929,00 eurų pridėtinės vertės mokesčio.