PRAMOGOS
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Verslas2019 m. Gruodžio 17 d. 08:43

Modernus ir šiuolaikiškas interjeras: kaip atskirti?

Vilnius

Reporteris MonikaŠaltinis: Etaplius.lt


110662

Nemaža dalis žmonių mano, kad modernus ir šiuolaikiškas interjeras yra vienas ir tas pats. Tačiau tiesa ta, kad šie stiliai turi nemažai skirtumų. Nors neprofesionalams juos pastebėti ganėtinai sudėtinga, kuriant savo namų dizainą žinoti apie tai daugiau išties verta. Juk norisi, kad visi akcentai, nesvarbu, tai sofos, staliukai, komodos ar lovos internetu, kurtų vientisą įvaizdį. Taigi, kaip nepasimesti renkantis vieną iš stilių, kai linija – tokia siaura?

Modernaus dizaino šaknys

Tam, kad pažinti skirtumus būtų lengviau, svarbu įsigilinti į abiejų interjero stilių ištakas. Modernus dizainas ir dekoras atspindi modernizmo idėjas. Šis judėjimas prasidėjo dar vėlyvais 1800-aisiais. Tai Vokietijoje įsteigtos „Bauhaus“ mokyklos ir skandinaviško dizaino atspindys, kur didelį vaidmenį atlieka paprastumas ir funkcionalumas.

Laikui bėgant modernas vis kito. Iš pastarojo išsivystė taip vadinamas vintažinis stilius (1950–1960 m.) ir postmodernizmas (1970–1980 m.). Nors pirmojo skirtumai labai nežymūs (naudojama daugiau ryškių spalvų), antrajame jų kur kas daugiau.

Postmodernizmas labai drąsus, laužantis taisykles ir įnoringas. Jame netrūksta ironijos, labiau akcentuojama forma, o ne funkcionalumas – priešingai nei modernizme. Tokiame interjere puikiai tinka nestandartinio dizaino lovos (internetu galima rasti būtent tokių, pavyzdžiui, Magresbaldai.lt), foteliai ir kiti minkštieji baldai. Nevengiama ir itin ryškių spalvų: raudonos, žalios, mėlynos, geltonos. Kuo jos intensyvesnės, tuo geriau.

Šiuolaikiško dizaino atsiradimas

Šiuolaikiško dizaino idėjos tapo populiarios 1970-aisiais, maždaug tuo pačiu metu, kai atsirado ir postmodernizmas. Dar prieš tai, kol tapo atpažįstamas kaip atskiras reiškinys, jis buvo tiesiog skirtingų stilių mišinys. Taigi, nenuostabu, kad pastarasis turi daug elementų, pasiskolintų iš modernizmo ir postmodernizmo. Šiuolaikiškame dizaine netrūksta ir eklektikos, dekonstruktyvizmo, futurizmo atspindžių.

Vienas iš ryškiausių šio stiliaus išskirtinumų – nuolatinė kaita. Keičiantis laikotarpiams išryškėja vis naujos dekoro tendencijos, kurios jam ir priskiriamos. Kuriant tokį interjerą, visai nebūtina prisirišti prie tam tikro periodo. Vietoje to patariama pasitelkti detales, atspindinčias tai, kas madinga šiuo metu. Aptakių formų baldai (sofos, foteliai, staliukai ir netgi lovos – internetu rasite didelį jų pasirinkimą), natūralios medžiagos, spindintys paviršiai – tai tinkamas metas savo namuose pritaikyti naujausias dekoro tendencijas.

Pagrindiniai skirtumai

Tarp šių dizaino stilių yra nemažai skirtumų. Modernioje aplinkoje taisyklių laikomasi ganėtinai griežtai. Joje didelis dėmesys skiriamas funkcionalumui. Naudojami neutralūs, šilti atspalviai, nevengiama ryškių, tiesių linijų. Šiuolaikiškame interjere netrūksta variacijų. Čia pasitelkiamos drąsios detalės, dažnai apimamos ir minimalizmo idėjos. Kur kas labiau akcentuojama dekoro elementų forma nei funkcija.

Lengvai šokiruoja ir spalvų kontrastai, atsiskleidžiantys per įvairius baldus ir aksesuarus. Taigi, jei ieškote priemonės, kuri papildytų šiuolaikiško stiliaus interjerą, šachmatų lentos raštu išsiskiriantis pufas – tobulas variantas. Jį galima priderinti tiek prie ryškios sofos, tiek prie lovos (internetu paprasta išsirinkti sau labiausiai patinkantį apmušalą). Drąsiai naudokite netaisyklingų formų baldus ir netikėtais raštais dekoruotus audinius.

Panašumų – taip pat nemažai

Nepaisant skirtumų, modernus ir šiuolaikiškas dekoras turi ir panašumų. Tiek vienu, tiek kitu atveju akcentuojamas paprastumas, stengiamasi neperkrauti ir neapsunkinti erdvės nereikalingomis detalėmis, naudojamos „švarios“ linijos. Taip sukuriama patogi, ramiai nuteikianti aplinka. Vengiama prabangos elementų, tačiau dažnai naudojami šviesą atspindintys paviršiai, skirtingų rūšių mediena.

Įsigilinus į modernaus ir šiuolaikiško stiliaus subtilybes, juos atskirti tampa kur kas paprasčiau. Kiekvieno istorija – labai įdomi ir įtraukianti. Galbūt jau turite savo favoritą? Pasitelkę atitinkamo dizaino baldus (sofos, foteliai, staliukai, lovos – internetu juos išsirinkti itin patogu) galite sukurti interjerą, apie kurį svajojate.

Remiamas turinys