REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Aktualijos2023 m. Sausio 3 d. 16:41

Miškų urėdijos generalinis direktorius: Vilniaus kogeneracinės jėgainės poreikiams patenkinti biokuro tikrai užteks

Vilnius

Valstybinių miškų urėdijos vadovas Valdas Kaubrė. VMU nuotr.

Žygimantas ŠilobritasŠaltinis: ELTA


255581

Valstybinės miškų urėdijos generalinis direktorius Valdas Kaubrė teigia, kad Vilniaus kogeneracinės jėgainės (VKJ) veiklai biokuro turėtų užtekti. Pasak jo, šiuo metu matomas didelis biokuro žaliavos tiekimas į rinką, kadangi tiek miško urėdija, tiek medienos produktus gaminančios bendrovės pateikia savo atliekas perdirbimui į biokurą.

„Urėdija nuolatos gamina ir aukciono būdu nuolat parduoda žaliavą, kuri yra tinkama biokuro gamybai. Biokuro tiekėjai yra ne tik valstybinė miškų urėdija, bet ir didžioji dalis su medžiu dirbančio privataus sektoriaus. Tai matyti, kogeneracinės veiklos pradžia parodys, kokia galima matyti situacija“, – antradienį portalui 15min teigė V. Kaubrė.


Urėdijos generalinis direktorius taip pat tvirtino, jog šiai žiemai ruoštas malkinės medienos rezervas išnaudotas nebuvo. Tad, anot jo, atsiradus poreikiui ir VKJ sunaudojant daugiau biokuro negu galima pagaminti, šis rezervas bus pasitelktas.


„Nuolatos yra kalbama, kaip būtų elgiamasi vienu ar kitu atveju. Tačiau reikia suprasti, kad kiekvienam rezultatui išgauti, turi būti padaryta pakankamai nuoseklių veiksmų. Praėjusią vasarą, aplinkos ministerija kartu su Vyriausybe priėmė sprendimą kaupti rezervą malkinės medienos, plokščių medienos, kuri kritiniu atveju būtų panaudota biokuro gamybai. Tas rezervas per 2022 metus nebuvo išnaudotas. Ir jis yra sukrautas šiems metams. Tai esant poreikiui jis bus naudojamas“, – tvirtino V. Kaubrė.


ELTA primena, kad praeitų metų vasario mėnesio pirmoje pusėje VKJ vadovas Mantas Burokas tikino, jog pagal planą ir įsipareigojimą pirmieji bandymai tiekti jėgainės šilumą baigus biokuro bloko statybą turėjo įvykti 2022 m. pabaigoje. Pasak jo, bandymų metu bus patiekta pirmoji šiluma į Vilniaus centralizuotus šilumos tinklus.


Tuo tarpu energetikos ministras Dainius Kreivys balandžio mėnesį aiškino, kad situacija VKJ nėra paprasta, tačiau tikimasi 2022 m. išbandyti biokuro katilą. Pasak jo, manoma, kad tai bus nepilna gamyba, tačiau sistemą biokuras pasieks ir vilniečiai gaus šiek tiek pigesnę šilumą.


Liepos mėnesį Seimo vicepirmininkas Vytautas Mitalas kreipėsi į „Ignitis grupės“ vadovą Darių Maikštėną, siekdamas išsiaiškinti, kokioje stadijoje dabar yra VKJ statybos darbai, kodėl jie vėluoja bei kokių priemonių bus imtasi siekiant suvaldyti aukštą šilumos kainą Vilniuje artėjančiame šildymo sezone.


Galiausiai šią savaitę prezidento vyriausiasis patarėjas Jaroslavas Neverovičius tikino, kad vienintelis būdas išvengti priklausomybės nuo biokuro VKJ pradėjus darbus, yra biokuro pasiūlos didinimas.



REDAKCIJA REKOMENDUOJA