Miško medienos vežėjai bando seniūnijų kantrybę

miskovezis
Kėdainiai
Etaplius.LT Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  Kėdainių rajono savivaldybė

Prasidėjus žiemos sezonui, suaktyvėja miškų kirtimo darbai, kurie dažnai vykdomi šalia vietinės reikšmės, savivaldybei priklausančių kelių. Siekiant, kad būtų išvengta kelių ir jų elementų sugadinimo, būtina atsakingai sandėliuoti, krauti ir gabenti medieną.

Lietuvos Respublikos specialiųjų žemės naudojimo sąlygų įstatymo 18 straipsnyje nurodyta, kad vietinės reikšmės IV kategorijos kelių apsaugos zona yra  žemės juosta po 3 metrus į abi puses nuo kelio briaunų, šio įstatymo 19 straipsnio 2 dalies 4 punkte nurodyta, kad sandėliuoti ir krauti medieną galima turint kelio savininko, tai yra Kėdainių rajono savivaldybės (seniūnijos) sutikimą, priešingu atveju pagal administracinių nusižengimų kodeksą gali būti skiriamos administracinės baudos, o dėl sugadintų kelio elementų gali būti  reikalaujama atlyginti padarytus nuostolius.

Kėdainių rajono savivaldybės Viešosios tvarkos skyriaus specialistai pastarąsias kelias savaites   tikrino kaip  Kėdainių rajono savivaldybei priklausančiose vietinės reikšmės kelių apsaugos juostose miško medieną sandėliuojantys ir vietinės reikšmės keliais medieną gabenantys ūkiniai subjektai laikosi teisės aktų reikalavimų. Patikrinimo metu daugelis miško kirtimo, medienos gabenimo darbus vykdančių asmenų neturėjo seniūnijos sutikimų  sandėliuoti medieną  šalia vietinės reikšmės, savivaldybei priklausančių kelių, nebuvo suderinę medienos gabenimo vietinės reikšmės keliais tvarkos. Pažeidėjai buvo griežtai įspėti ir įpareigoti nedelsiant kreiptis į kelio savininką – seniūniją dėl sutikimų sandėliuoti, gabenti    medieną vietinės reikšmės keliais.

Prašome gyventojus, ypač polaidžio metu, pastebėjus, kad sunkiasvore technika yra gadinami  kaimo keliai, tai fiksuoti ir informuoti vietos seniūniją arba Viešosios tvarkos skyrių el. p. viesojitvarka@kedainiai.lt   

Norintys gauti sutikimą vietinės  reikšmės keliuose, kelių juostose ir kelio apsaugos zonose sandėliuoti ir krauti medieną turi kreiptis į tos vietos, kurioje vykdomi miško darbai  seniūniją. Sutikimą privaloma gauti prieš pradedant darbus, o juos pabaigus – vėl apie tai  informuoti seniūną ar atsakingą seniūnijos darbuotoją.