Mišių metu palaikymą I. Vėgėlei išsakęs klebonas pateikė atsakymus VRK: Kanonų teisė pažeista nebuvo

2387428e9f5045d0d86240c4ed36b4f8e0c25d6f
Prienai
Youtube.com stopkadras
Etaplius.LT Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  ELTA

Mišių metu kandidatui į prezidentus Ignui Vėgėlei palaikymą išsakęs klebonas Vilius Sikorskas tikina, kad šia malda Kanonų teisė pažeista nebuvo. Taip dvasininkas teigia oficialiame atsakyme Vyriausiajai rinkimų komisijai (VRK). Visgi, jis abejoja, ar pateikdama šią užklausą VRK neperžengė ribų ir etikos normų.

„Manau, kad VRK perlenkė pateikdami asmeninius klausimus. Jie neturi teisės klausti mano asmeninių pažinčių, bet viską pateikiau sąžiningai. Manau, kad pažeista ir etika“, – Eltai teigė V. Sikorskas, savo atsakyme nurodęs I. Vėgėlės nepažįstantis.

Išlaužo parapijos klebono vertinimu, Kanonų teisė nebuvo pažeista. Pasak jo, remianti Kanonų Teisės Kodekso 901 kan. nustatyta, kad „Kunigas turi teisę skirti mišias už kiekvieną“.

„Atsižvelgiant į tai, kas išdėstyta bei tikinčiųjų teisę ir mano, kaip klebono pareigą, esu įsitikinęs, kad toks bendruomeninės maldos maldavimas visiškai atitinka visą Bažnyčios mokymą apie liturginių šventimų tikslus, formas ir turinį“, – savo atsakyme VRK dėstė V. Sikorskas.

ELTA primena, kad šventiniu laikotarpiu socialiniuose tinkluose imta dalintis Išlaužo bažnyčios Piemenėlių mišių vaizdo įrašu, kuriame parapijos klebonas V. Sikorskas reiškia paramą vienam iš kandidatų prezidento rinkimuose I. Vėgėlei.

„Trokštame, kad mūsų vadovo rinkimai būtų paremti mūsų visų atsakomybe, meile. Asmeniškai reiškiu didžiulę simpatiją advokatui Vėgėlei – tai yra mano malda. Kiekvienas palydėkite savo favoritą“, – mišių metu kalbėjo V. Sikorskas.

Tokie klebono pasisakymai sutikti nevienareikšmiškai – vaizdo įrašas „Facebook“ sulaukė ir kritikos, ir pagyrų.

Pats V. Sikorskas sako neturėjęs jokių agitacinių intencijų, o maldos metu I. Vėgėlės pavardė jam tiesiog spontaniškai išsprūdo.