Mirė Šiaulių rajono savivaldybės kultūros centro meno vadovas Petras Valskys

BeFunky-collage (39)
Šiauliai
Etaplius.lt Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  Šiaulių rajono savivaldybės inf.

2023 m. gruodžio 26 dieną amžinybėn iškeliavo kūrybingas, ambicingas Šiaulių rajono savivaldybės kultūros centro meno vadovas Petras Valskys.

Petras Valskys gimė 1953 m. liepos 31 d. 1983 m. birželio 30 d. baigė Lietuvos Valstybinės konservatorijos Klaipėdos fakultetų Teatro katedros studijas ir įgijo saviveiklinio teatro kolektyvo režisieriaus kvalifikaciją. Du metus dirbo Lentvario kultūros namuose, o nuo 1984 m. dirbo Kuršėnų kultūros namuose (dabar Šiaulių rajono savivaldybės kultūros centre). Tais pačiais metais kūrybingi sutuoktiniai Leontina (a. a.) ir Petras Valskiai įkūrė vaikų ir jaunimo teatrą „Ikaras“.  2011 m. P. Valskys  subūrė suaugusius teatrinio žanro mylėtojus ir įkūrė teatrą „Mozaika“. Režisierius yra pelnęs geriausio respublikos mėgėjų meno kolektyvo režisieriaus nominaciją.      
 
Be kūrybingųjų Valskių buvo neįsivaizduojamos Kuršėnų miesto, Šiaulių rajono šventės, jų vadovaujami teatrai „Ikaras“ ir „Mozaika“ sėkmingai pasirodė konkursuose, šalies ir užsienio festivaliuose. L. ir P. Valskių rūpesčiu Kuršėnams ir Šiaulių rajonui sugrąžintas įprasmintas Kazimieros Kymantaitės atminimas. 2002 m. vaikų ir jaunimo teatras „Ikaras“  nominuotas geriausiu 2001 m. vaikų teatru ir jam įteiktas aukščiausias įvertinimas – „Aukso paukštės“ statulėlė.

2020-aisiais P. Valskys ir jo žmona Leontina (a. a.) tapo Kuršėnų garbės piliečiais. Tačiau Leontina apdovanojimo nesulaukė – mirė 2020-ųjų rudenį. Leontina (a. a.) ir Petras Valskiai užaugino du sūnus – Vilių ir Vaidotą.

Urna su velionio palaikais bus pašarvota gruodžio 29 d. „Anapilio“ laidojimo namuose Kuršėnuose, Šv. Mišios už velionį aukojamos gruodžio 30 d. 10.30 val. Kuršėnų Šv. Jono  Krikštytojo bažnyčioje, 13 val. laidotuvės.