Mirė scenaristas, rašytojas ir vertėjas K. Pūras

Vilnius
Laidojimo paslaugų centro archyvo nuotr.
Etaplius.LT Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  Etaplius.LT

Eidamas 97-uosius, mirė žurnalistas, rašytojas, scenaristas ir vertėjas Kazimieras Pūras.

Apie tai feisbuke pirmadienį pranešė Laidojimo paslaugų centras. „Nuoširdžiai užjaučiame šeimą, artimuosius, žurnalistų ir kinematografininkų bendruomenę, visus, kuriems teko kartu dirbti, laimė pažinti, kam buvo brangus. Su Kazimieru Pūru atsisveikinti kviečiame Laidojimo paslaugų centro Antakalnio padalinyje, prie Vilniaus Šv. apaštalų Petro ir Povilo bažnyčios (M. K. Paco g. 4), 1 salėje: vasario 10 d., penktadienį, nuo 17.30 val. iki 21 val.; vasario 11 d., šeštadienį, nuo 9 val. iki 14 val. Urna išnešama 14 val. Velionis bus laidojamas Antakalnio kapinėse“, – rašoma pranešime.

1926-aisiais gimęs K. Pūras nuo 1953-iųjų beveik keturis dešimtmečius dirbo Lietuvos radijo ir televizijos visuomeninių ir meninių laidų redakcijose, du dešimtmečius vadovavo Telefilmo scenarijų redakcinės kolegijai.

Jis sukūrė radijo pjesę „Laimingoji sala“, rašė scenarijus televizijos spektakliams „Literatūrinių herojų klubas“, dokumentiniams filmams „Labas rytas“, „Priesaikai ištikimi“ ir kitiems.

K. Pūras išleido eilėraščių ir poezijos vertimų rinkinį „Saulėlydžių kloniuos“, poemėlę vaikams „Kur žiojėja smegduobėlės“, istorines apybraižas apie Pasvalio kraštą ir kitus kūrinius, vertė grožinę bei mokslo populiarinimo literatūrą iš anglų ir rusų kalbos, tarp jų – John Priestley (Džono Prystlio), Johno Adamsono (Džono Adamsono), Ivano Jefremovo ir kitų rašytojų kūrinius.