Mirė filmų apie Harį Poterį aktorius M. Gambonas

Be pavadinimo
Pasaulis
Youtube.com stopkadras
Rūta Androšiūnaitė Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  BNS

Mirė airių ir britų aktorius seras Michaelas Gambonas (Maiklas Gembonas), ketvirtadienį pranešė jo artimieji.

Apie aktoriaus, geriausiai žinomo dėl Albo Dumbldoro vaidmens virtinėje filmų apie Harį Poterį, mirtį pirmi paskelbė britų transliuotojai BBC ir „Sky News“.

Jo našlė ir sūnus sakė, kad pneumonija sirgęs vyras mirė ramiai, artimųjų apsuptyje.

„Mylimas vyras ir tėvas Michaelas po plaučių uždegimo ramiai mirė ligoninėje su žmona Ana ir sūnumi Fergusu greta jo lovos“, – nurodė jo artimieji. 

M. Gambonui buvo 82-eji.

Per kelis dešimtmečius trukusią aktoriaus karjerą televizijoje, kine, radijuje ir teatre M. Gambonas pelnė keturis televizijos apdovanojimus BAFTA ir vieną Laurence'o Olivier (Lorenso Olivjė) vardo apdovanojimą.

Airijoje gimęs M. Gambonas savo karjerą pradėjo teatre. 1962-aisiais jis pirmą kartą pasirodė Dublino „Gate“ teatro scenoje vaidindamas spektaklyje „Otelas“ (Othello).

Jungtinėje Karalystėje jis tapo gerai žinomas dėl savo prancūzo detektyvo vaidmens ITV seriale „Maigret“, o 1986-aisiais dėl Filipo Marlou vaidmens filme „Dainuojantis detektyvas“ (The Singing Detective). 

2015 metais M. Gambonas atliko įsimintiną vaidmenį BBC adaptuotoje rašytojos J. K. Rowling (Dž. K. Rouling) knygos „Netikėta vakansija“ (The Casual Vacancy) versijoje.

Taip pat jis vaidino Alano Ayckbourno (Alano Aikburno) spektakliuose „The Norman Conquests“, „Galilėjo gyvenimas“ (The Life Of Galileo) ir Nicholas Hytnerio (Nikolo Hitnerio) „Henrikas IV“ (Henry IV) pastatymuose Londono Nacionaliniame teatre. 

Be to, M. Gambonas nusifilmavo tokiuose filmuose kaip „Karaliaus kalba“ (The King's Speech)  ir „Gosfordo parkas“ (Gosford Park).

Tačiau pasaulinį pripažinimą jam pelnė Dumbldoro vaidmuo itin populiariuose „Hario Poterio“ (Harry Potter) filmuose, kurių pirmasis – „Haris Poteris ir išminties akmuo“ (Harry Potter and the Philosopher's Stone) – buvo išleistas 1997-aisiais. 

Už nuopelnus pramogų industrijai M. Gambonas 1998 metais buvo įšventintas į riterius. 

Pasklidus žiniai apie jo mirtį, M. Gamboną pažinoję žmonės ėmė dalintis prisiminimais. 

„Man labai liūdna girdėti, kad mirė Michaelas Gambonas“, – socialiniuose tinkluose rašė buvęs BBC laidos apie automobilius „Aukščiausia pavara“ (Top Gear) vedėjas Jeremy Clarksonas (Džeremis Klarksonas), taip pat primindamas apie aktoriaus dalyvavimą laidoje. 

J. Clarksonas pabrėžė, kad po laidos filmavimo vienas iš lenktynių trasos posūkių buvo pavadintas M. Gambono vardu.

„Jis buvo nepaprastai linksmas ir toks puikus svečias, kad jo vardu net pavadinome vieną kampą“, – teigė jis.