Mirė daugiau nei 50 metų Ignalinos rajono ligoninėje dirbusi chirurgė Reda Žvirblytė

BeFunky-collage
Ignalina
Etaplius.lt Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  Ignalinos rajono savivaldybė

Amžinybėn iškeliavo gydytoja chirurgė Reda Žvirblytė, savo gyvenimo pavyzdžiu rodžiusi, kaip reikia mylėti Lietuvą. R. Žvirblytė gimė 1941 m. balandžio 28 d. Lazdijuose.

1971 m. ji baigė Kauno medicinos institutą ir tais pačiais metais atvyko į Ignaliną. Daugiau nei 50 metų  ji dirbo chirurge Ignalinos rajono ligoninėje, rajono poliklinikoje. Kolegos ją atsimins kaip linksmą, užjaučiančią, kiekvienam dėmesį parodančią, neužmirštančią pasveikinti, gerą žodį pasakyti.

Gydytoja buvo tikra Lietuvos patriotė, aktyvi sąjūdietė, prisidėjusi kuriant Lietuvos kariuomenę. Ji net ir tamsiausiais sovietiniais metais turėjo drąsos pasakyti tiesos žodį, todėl buvo sekama KGB.

Moteris kartu su bendraminčiais važiavo į Baltijos kelią, aktyviai dalyvavo Lietuvos persitvarkymo sąjūdžio mitinguose, Sausio 13-osios įvykiuose, ypač džiaugėsi Lietuvai atkūrus nepriklausomybę. Ją visada galėjai pamatyti valstybinių švenčių minėjimuose, kituose svarbiuose renginiuose, Trečiojo amžiaus universiteto veiklose. Reda Žvirblytė turėjo puikią iškalbą, gerą humoro jausmą, buvo, kaip žmonės sako, „žodžio kišenėje neieškanti“. Dar, rodos, taip neseniai ignaliniečiai ją sutikdavo žvaliai žygiuojančią taku link Palūšės.

Nuoširdi užuojauta Redos Žvirblytės artimiesiems, kolegoms ir bendražygiams. Teliks šviesus jos gyvenimo ir veiklos atminimas.