Ministrė žada: įgyvendinant policijos reformą nė vienas komisariatas nebus uždarytas

641303981b64c20230316zged030
Lietuva
BNS Fotobanko nuotr.
Milena Andrukaitytė Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  BNS

Vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė žada, kad stambinant policiją nė vienas komisariatas nebus uždarytas, o reforma visoje šalyje užtikrins „visuotinį saugumo standartą“.

„Nė vienas komisariatas nebus uždarytas, nėra tokių planų, kaip tik skirsime dėmesį bendruomenės pareigūnų skaičiaus didinimui, sutarta, kad komisariatų darbo laikas bus ilginamas, kad žmonės fiziškai galėtų ateit į komisariatą ir gautų visą informaciją ar praneštų, kas vyksta“ – antradienį žurnalistams Telšiuose sakė A. Bilotaitė.

Pasak jos, pertvarka turi užtikrinti, kad saugumo standartas būtų toks pats nepriklausomai nuo žmogaus gyvenamos vietos, būtų suvienodintas pareigūnų krūvis.

Policijos generalinis komisaras Renatas Požėla tvirtino, kad nuo dešimties iki penkių sumažinus vyriausiųjų policijos komisariatų skaičių bus įtvirtinta jau dabar esanti faktinė situacija, kai didieji komisariatai „dengia“ mažuosius.

Numatyta, kad liks Vilniaus, Kauno, Klaipėdos, Šiaulių ir Panevėžio apygardų vyriausieji policijos komisariatai.

„Pokytis, kurį norėtume įdiegti, perėjimas prie penkių apygardų ir struktūrų stambinimas jau šiandien yra daug kur faktinėje veikloje, trūksta tik įteisinimo. (...) Ką mes matome, mažosios apskritys negali kovoti su tam tikromis problemomis, nes maža apskritis dar nereškia, kad mažos problemos“, – kalbėjo R. Požėla.

„Jau dabar turime situaciją, kai didžiosios apskritys dengia mažąsias, mes neturime kiekvienai apskričiai brangių dešimtis tūkstančių kainuojančių instrumentų, kaip dronai ir visa kita, bet mes perkame su intencija, kad didžiosios duos naudotis ir mažosioms“, – teigė policijos vadovas.

Vidaus reikalų ministrė A. Bilotaitė antradienį lankėsi Telšiuose, kur su regiono atstovais aptarė viešojo saugumo situaciją, civilinės saugos, policijos pertvarkos ir pareigūnų aprūpinimo klausimus.

Kaip pranešė ministerija, vizito Telšiuose metu buvo kalbama ir apie policijos vykdomą administracinę pertvarką, kurios metu siūloma policijos veiklą organizuoti per penkis Policijos departamento struktūrinius dalinius – Vilniaus, Kauno, Klaipėdos, Šiaulių ir Panevėžio apygardų vyriausiuosius policijos komisariatus.

Kaip skelbiama, po pertvarkos policijos sistema atitiks prokuratūros ir teisminių institucijų teritorinio išdėstymo ribas.