PRAMOGOS
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Aktualijos2018 m. Birželio 14 d. 15:26

Ministrė pripažįsta - ne visų mokyklų vadovai atsakingai pažiūrėjo į mokslo metų ilginimą

Vilnius

Gedimino Bartuškos (ELTA) nuotr.

Reporteris LinaŠaltinis: Etaplius.lt


41580

Socialiniuose tinkluose nesiliaujant diskusijoms apie mokslo metų ilginimo tikslingumą, į kritiką, kad laikas mokykloje leidžiamas veltui, sureagavo švietimo ir mokslo ministrė Jurgita Petrauskienė.

„Gėda ir apmaudu skaityti apie tai, kad mokyklose liepiama pasėdėti ar iššluoti klasę. Reikia pripažinti, kad ne visų mokyklų vadovai atsakingai pažiūrėjo į mokslo metų pailginimą, planuojant mokyklos veiklą, ugdymo plano įgyvendinimą“, - teigė ministrė.

J. Petrauskienės nuomone, esama situacija rodo, kad turime įdėti daugiau pastangų pasivyti atsilikimą, kuris mums visiems bado akis, lyginant mūsų šalies mokinių pasiekimus su kitomis šalimis.

„Tenka apgailestauti, kad yra mokyklų, kurios nepakankamai atsakingai žiūri į galimybę siekti geresnių moksleivių pasiekimų. Tačiau yra pakankamai ir gerųjų pavyzdžių - daug mokyklų parodė, kad geba prasmingai išnaudoti mokslo metų pailginimą. Vieni pratęsė pamokas, kitur papildomos dienos skirtos įvairiai praktinei, pažintinei veiklai ir išdėstytos per visus mokslo metus, dar kitos mokyklos sugalvojo įvairių dalykų dienas kiekvieną savaitės dieną ir mokosi tik jų, arba organizuoja sporto šventes, muzikos dienas, ekskursijas, išvykas - renkasi įvairias ir vaikams įdomias ugdymosi formas išeidamos iš klasės ribų, ypač karščiau pašvietus saulei, kaip kad atsitiko šią gegužę, dar neįžengus į pailgėjusius mokslo metus“, - vardijo ministrė.

J. Petrauskienė tikisi, kad gerieji pavyzdžiai įkvėps visas mokyklas ir kitąmet matysime daugiau prasmingos veiklos per pailgintą mokslo metų laiką.

„Norint, kad pasiekimai gerėtų, situacija keistųsi, turime keistis ir patys“, - pridūrė ministrė.

ELTA primena, kad 2017-2018 metais pradinukams mokslo metai neilgėjo, bet 2018-2019 jiems prisidės 5 mokymosi dienos.

Didžiausi pasikeitimai teko penktokams. Jų mokslo metai truko ne 32, kaip dabar, o 36 savaites.

6-11 klasių mokiniai anksčiau mokėsi 34 savaites, šiais mokslo metais mokėsi 36.

2018-2019 metais penktokams, šeštokams - vienuoliktokams mokslai ilgės dar 5 dienomis. Kaip skelbė permainas inicijavusi Švietimo ir mokslo ministerija, Lietuvoje mokslo metai buvo vieni trumpiausių Europoje, siekė 34 savaites. Kitose šalyse mokslo metais trunka 37-40 savaičių. 2007 metais Lietuvoje mokiniai mokėsi 39 savaites, bet vėliau mokslo metai nuolat trumpėjo.

Lietuvoje mokymuisi mokykloje skiriamos 737 valandos. Lyginant Europos šalis, už Lietuvą mažiau valandų vaikai mokosi tik Kroatijoje, o štai Danijoje - 1200, Estijoje - 823, Suomijoje - 844 valandas.

Kaip Eltą informavo Švietimo ir mokslo ministerija, penktadienis, birželio 15-oji, bus paskutinė mokslo metų diena visiems mokiniams, dalis mokslo metus baigė anksčiau. Ministerija reglamentuoja tik mokymosi valandų skaičių, tad dirbusieji šeštadieniais ar trumpiau atostogavę mokslo metus baigė anksčiau.

ELTA