Ministerija paskirstė 2,3 mln. eurų ikimokyklinukų iš socialiai jautrių šeimų ugdymui

Lietuva
Etaplius.lt Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  BNS

Švietimo, mokslo ir sporto ministerija savivaldybėms paskirstė 2,3 mln. eurų ikimokyklinio amžiaus vaikų, augančių socialinės rizikos šeimose, institucinio ugdymo, maitinimo ir pavėžėjimo užtikrinimui, pirmadienį pranešė ministerija.

„Jų turėtų užtekti iki rugsėjo 1-osios. Naujais mokslo metais, atsižvelgus į pasikeitusį vaikų skaičių, bus paskaičiuota ir paskirstyta nauja suma“, – nurodoma pranešime.

Anot ministerijos, lėšos skirtos privalomam ikimokykliniam ugdymui. Vaikui privalomas ikimokyklinis ugdymas skiriamas, jei jis auga šeimoje, patiriančioje socialinę riziką.

Privalomas ugdymas taip pat gali būti skiriamas ir vaikui, jei tėvai stokoja socialinių ar pozityvių tėvystės įgūdžių, jei vaikas turi specialiųjų ugdymosi poreikių, bet tėvai nesudaro sąlygų juos tenkinti, jei tėvai išgyvena sunkumus, yra netekę darbo.

Mokinių registro duomenimis, privalomas ikimokyklinis ugdymas 2023 metų sausio-rugpjūčio mėnesiais yra skirtas 664 vaikams. Praėjusiais metais tuo pačiu laikotarpiu privalomas ikimokyklinis ugdymas buvo skirtas 419 vaikų. 

Iš viso Lietuvoje pagal ikimokyklinio ugdymo programas yra ugdoma apie 100 tūkst. darželinukų.