Minint pirmąsias karalienės mirties metines, Charlesas III dėkoja visuomenei už palaikymą

samuel-regan-asante-JS7Hg-28Ze4-unsplash
Pasaulis
Unsplash.com nuotr.
Etaplius.lt Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  BNS

Jungtinės Karalystės karalius Charlesas III (Karolis III) penktadienį, minėdamas savo motinos karalienės Elizabeth II (Elžbietos II) pirmąsias mirties metines, padėkojo visuomenei už palaikymą per pirmus jo, kaip monarcho, metus.

„Minėdami pirmąsias Jos Didenybės mirties ir mano įžengimo į valdžią metines, su didžiule meile prisimename jos ilgą gyvenimą, atsidavusią tarnystę ir viską, ką ji reiškė daugeliui iš mūsų“, – teigė jis. 

„Taip pat esu labai dėkingas už meilę ir paramą, kuri šiais metais buvo parodyta mano žmonai ir man, kai stengiamės būti naudingi jums visiems“, – pridūrė karalius. 

Elizabeth II buvo ilgiausiai valdžiusi Jungtinės Karalystės monarchė: soste ji išbuvo 70 metų. Jau kurį laiką jos sveikata prastėjo, o praėjusių metų rugsėjo 8 dieną ji mirė sulaukusi 96 metų.

Šiuo metu Charlesas III laiką leidžia didžiulėje karališkosios šeimos valdoje Balmorale, Škotijos aukštikalnėse, ir manoma, kad, minint pirmąsias karalienės mirties metines, jis nepasirodys viešumoje. 

JK ministras pirmininkas Rishi Sunakas (Rišis Sunakas) taip pat pagerbė Elizabeth II atminimą. 

„Žmonės visoje Jungtinėje Karalystėje, nepriklausomai nuo to, ar jiems teko laimė sutikti Jos Didenybę, ar ne, šiandien susimąstys apie tai, ką ji jiems reiškė ir kokį pavyzdį parodė mums visiems“, – vėlų ketvirtadienio vakarą teigė R. Sunakas. 

„Mes branginsime šiuos prisiminimus. Šalies ir monarcho ryšys yra šventas. Jis išlieka“, – pridūrė premjeras. 

„Taigi, nors ir toliau gedime Jos Didenybės mirties, turėtume didžiuotis, kad šis nepaprastas tarnystės palikimas – ir šis nepaprastas ryšys – tebesitęsia ir šiandien, valdant Jo Didenybei Karaliui“, – teigė jis. 

Ketvirtadienį Londone vykusiame labdaros renginyje princas Harry (Haris), su žmona amerikiete Meghan Markle (Megan Markl) persikėlęs gyventi į Kaliforniją ir atsiribojęs nuo karališkosios šeimos, pagerbė savo močiutės atminimą.

„Kaip žinote, praėjusiais metais negalėjau dalyvauti apdovanojimuose, nes mirė mano močiutė“, – susirinkusiems svečiams teigė princas. 

„Ji būtų buvusi pirmasis žmogus, kuris būtų primygtinai reikalavęs, kad vis tiek atvažiuočiau pas jus visus, užuot važiavęs pas ją, ir būtent todėl žinau, kad praėjus lygiai metams ji šį vakarą žvelgia į mus visus iš viršaus ir džiaugiasi, kad esame kartu“, – sakė Harry.