Minint karo metines, kvies Ukrainai skirti renginiai

daffodil-flower-sky
Šiauliai
Freepik.com nuotr.
Šiaulių m. savivaldybės informacija Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  Etaplius.LT

Vasario 24 d. minint Rusijos vykdomo karo Ukrainoje antrąsias metines, šiauliečiai ir ukrainiečiai, gyvenantys Šiauliuose, kviečiami į renginius, skirtus pagerbti už savo ir mūsų laisvę tebekovojančius Ukrainos karius. Taip pat prašoma prisidėti prie paramos Šiauliuose gyvenantiems ukrainiečiams senjorams.

Šiaulių savivaldybėje vykusioje spaudos konferencijoje pristatyti Ukrainai skirti renginiai.

Šiaulių kultūros centro Didžiojoje salėje vasario 24 d. 16 val. vyks koncertas „Kartu mes stipresni“. Renginyje dalyvaus ukrainiečių integracijos centro „Malva“ ansamblio „Lastivočki“, „Art studijos“ vaikai, Šiaulių kultūros centro choreografijos studija „Aušrelė“, Sauliaus Sondeckio gimnazijos ir 1-osios muzikos mokyklos auklėtiniai.

Vasario 24 d. 18 val., po koncerto, gyventojai kviečiami jungtis į dar vieną akciją – Prisikėlimo aikštės skvere prie Savivaldybės kartu su dvasininku Vitalijumi Mockumi sukalbėti maldą ir uždegti vilties žvakutes už Ukrainą. Prie šios akcijos prisideda Šiaulių „Saulėtekio“ gimnazistai, kurie dainuos ir deklamuos eiles.

Pagrindiniai renginio organizatoriai – ukrainiečių integracijos centras „Malva“ ir Šiaulių „Saulėtekio“ gimnazija. Renginio draugai: visuomeninė organizacija „Gelbėkit vaikus“, S. Sondeckio gimnazija, 1-oji muzikos mokykla, Šiaulių kultūros centras. Veikla organizuojama pagal Šiaulių miesto savivaldybės administracijos finansuojamą projektą „Pabėgėlių iš Ukrainos priėmimas ir ankstyvoji integracija“.

Solidarumo renginiai ir akcijos, skirtos pagerbti už savo ir mūsų laisvę tebekovojančius ukrainiečius, vyks įvairiuose šalies miestuose. Tuo pačiu metu, 19 val., žmonės visoje Lietuvoje tylos minute pagerbs žuvusius ir palaikys tebekovojančius.

Šiaulių savivaldybės Kultūros skyriaus vedėja Daiva Kinčinaitienė spaudos konferencijoje informavo, kad vasario 23–26 d. Prisikėlimo aikštėje esantis apžvalgos statinys bus apšviestas Ukrainos vėliavos spalvomis, skambės ukrainiečių muzika. Vedėja pakvietė įstaigas ir įmones prisijungti prie akcijos, apšviečiant ir savo pastatus Ukrainos vėliavos spalvomis.

Spaudos konferencijoje dalyvavę koncerto „Kartu mes stipresni“ organizatoriai sakė, kad Ukrainai dabar ypač reikalingas palaikymas.

„Mes dėkingi visai Lietuvai – tokia maža šalis, bet su atvira ir didele širdimi užjaučia ir supranta karo baisumą. Vasario 24 d. norime visam pasauliui priminti, kad priešas nemiega ir tik susivieniję mes galime sustabdyti šį karą“, – spaudos konferencijoje teigė „Malvos“ meno vadovė Olena Lastivka.

Ukrainos integracijos centro „Malva“ valdybos narė Regyna Stulginskienė išsakė pagalbos prašymą dėl trijų ukrainiečių senjorų šeimų, kurios nebegali išsimokėti už butus Šiauliuose. Padėti galima pervedant paramą į nurodytą sąskaitą arba siūlant nebrangiai išnuomoti butus.

Paramai: VšĮ Ukrainiečių integracijos centras „Malva“; paramos sąskaita: LT797300010172126686 – „Swedbank“, AB; SWIFT: HABALT22.