Aktualu | Gyvenimas | Pramogos | + Projektai | Specialiosios rubrikos |
Pasirinkite savo miestą | Vilnius | Kaunas | Klaipėda | Šiauliai | Panevėžys | Marijampolė | Telšiai | Alytus | Tauragė | Utena |
Reporteris SkaistėŠaltinis: Etaplius.lt
Minimalistinį stilių savo namų interjere pritaiko vis daugiau žmonių. Jis padeda neperkrauti erdvės nereikalingais daiktais, išvengti chaoso, papildyti namų aplinką ramybe. Viena iš erdvių namuose, kurioje tai itin svarbu, yra miegamasis. Taigi, kaip šiame kambaryje panaudoti minimalizmo principus ir sukurti maksimaliai komfortišką erdvę?
Atsikratykite nereikalingais daiktais
Perkrautas miegamasis ne tik atrodo neestetiškai, bet ir gali neigiamai veikti miego kokybę. Tam, kad to išvengtumėte, rekomenduojame atsikratyti visais nereikalingais, nenaudojamais daiktais. Jei kambaryje nedaug vietos, galite pasinaudoti ir daugiafunkciais baldais – tam puikiai tinka, pavyzdžiui, talpios kampinės miegamojo spintos. Toks kambario elementas padeda ir sutaupyti vietos, ir patogiai laikyti skirtingos paskirties daiktus.
Siekiant sukurti minimalistinio stiliaus miegamąjį, nereikėtų jo sienų perkrauti nuotraukomis ar paveikslais, o spintelių gausiai apdėlioti įvairiais kolekcionuojamais daiktais. Sumažinus jų kiekį, kambaryje atsiranda pastebimai daugiau vietos ir tvarkos. Juk tokie kambario elementai dažniausiai neatlieka jokios funkcijos, bet reikalauja nemažai priežiūros (ant jų kaupiasi dulkės, kurias reikia nuolat valyti).
Kurkite jaukią aplinką
Minimalizmas jokiu būdu nereiškia, kad turite kurti tuščią, sterilią ir šaltą miegamojo aplinką. Labai svarbu pasirinkti tinkamas spalvas, kurios turi didžiulės įtakos bendrai nuotaikai. Ramybę gali padėti kurti šilti žemiški atspalviai, derinami su keletu ryškesnių detalių.
Tokiame interjere itin tinka baltos ar natūralios medienos spalvos baldai – pavyzdžiui, miegamojo spintos ir spintelės prie lovos. Atkreipti dėmesį į tai verta ir renkantis patalynę. Neutralūs tonai, tokie kaip smėlio, kreminiai ar blyškiai pilki, puikiai tinka minimalistinio stiliaus miegamajame.
Įsileiskite natūralios šviesos
Tam, kad kambarys būtų jaukus, itin svarbus ir tinkamas apšvietimas. Puikus pasirinkimas – dideli langai. Pro juos į miegamąjį patenka daugiau natūralios šviesos, kuri labai naudinga. Tikriausiai ne vienas yra pastebėjęs, kad vasaros metu, kai saulė kyla anksti ryte, atsikelti daug lengviau.
Jei jums itin svarbu tinkamai užtamsinti erdvę vakaro metu arba norite ilgiau pamiegoti, galite pasirinkti šviesai nepralaidžias užuolaidas ar kitas langų uždangas. Jų atspalvį taip pat rekomenduojama derinti su kambario sienų arba ten esančių baldų (komodos, miegamojo spintos ir pan.) spalva.
Paprastos formos
Nesudėtingos formos – tai, kas vyrauja minimalistiniame interjere. Rekomenduojama atsižvelgti į šią ypatybę ir renkantis baldus. Medinė lova su vientisu arba iš mažų lentelių suformuotu galvūgaliu gali būti tai, ko reikia. Tokį baldą galima rinktis tiek su dėže patalynei, tiek be jos. Medinės kojelės lovai suteikia išskirtinio žavesio.
Paprastų formų taisyklės verta nepamiršti ir renkantis kambario dekoro priemones. Pavyzdžiui, lentynoje virš lovos galite laikyti keletą knygų ir rėmelį su nuotrauka. Kaip jau buvo minėta prieš tai, svarbiausia – nepersistengti. Minimalistinė lentyna gali būti tas akcentas, kuriame dera tiek funkcionalumas, tiek saikingas puošnumas.
Apgalvotas baldų išdėstymas
Viena iš dažniausiai daromų klaidų kuriant poilsio kambario interjerą – netinkamas baldų išdėstymas. Neretai netinkamai išdėliojami net pagrindiniai baldai, tokie kaip miegamojo spintos, lovos ar komodos. Juos statyti rekomenduojama kuo toliau vienas nuo kito. Tai gali padėti išvengti perkrautos erdvės pojūčio ir išnaudoti baldų galimybes (itin arti pastatytos spintos duris nepatogu atidaryti ir pan.).
Šie pagrindiniai aspektai gali padėti sukurti išskirtinį minimalistinį interjerą. Svarbiausia – neperkrauti erdvės nereikalingais daiktais, naudoti neutralias spalvas ir paprastas formas, taip pat – įsileisti į kambarį kuo daugiau natūralios šviesos. Verta nepamiršti, kad miegamasis visų pirma turi būti komfortiškas: juk tai vieta, kurioje ilsimės, o minimalizmo principai tik prisideda prie ramios, jaukios ir visomis prasmėmis poilsiui palankios erdvės kūrimo.
Reklama