Minaičiuose vyks 1949 m. vasario 16 d. deklaracijos paskelbimo 75-ųjų metinių minėjimas

0001_naujienos-2024-02-02-3-01_1706876908
Radviliškis
Etaplius.lt Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  Radviliškio rajono savivaldybės inf.

Vasario 2 dieną Radviliškio rajono savivaldybėje vyko pasitarimas dėl to, kaip šiemet minėsime Valstybės atkūrimo ir Lietuvos laisvės kovos sąjūdžio tarybos 1949 m. vasario 16 d. deklaracijos paskelbimo 75-ąsias metines.

Pasitarime dalyvavo renginį organizuojančios Krašto apsaugos ministerijos, Radviliškio rajono savivaldybės, Lietuvos kariuomenės, Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centro, Baisogalos kultūros centro, Grinkiškio seniūnijos ir Lietuvos šaulių sąjungos atstovai. 

Planuojama, kad renginys šiemet vyks vasario 15 dieną 12 valandą Minaičių kaime esančiame Lietuvos partizanų memoriale. Šventinėje ceremonijoje bus pagerbti Deklaracijos signatarai ir visi Laisvės kovotojai bei švenčiama Valstybės atkūrimo diena. 

Ceremonijoje dalyvaus Lietuvos kariuomenės Garbės sargybos kuopos, Sausumos pajėgų, Karinių oro pajėgų ir Krašto apsaugos savanorių pajėgų kariai, Lietuvos šaulių sąjungos šauliai, Radviliškio rajono mokiniai, rekonstruktorių klubas „Partizanas“. Jeigu leis oras, gros Karinių oro pajėgų orkestras, koncertuos vietos atlikėjai bei choras iš Šiaulių. 

Prie partizanų bunkerio planuojama surengti karinės ginkluotės ekspoziciją, o šauliai pakvies dalyvauti taikliojo šaudymo varžybose. Šventės dalyviai bus vaišinami kareiviška koše. Kaip ir kasmet, norinčius atvykti į šventę gyventojus planuojama nemokamai vežti iš Radviliškio į Minaičius.