Migracijos departamentas prašo įvertinti I. Liepos pasisakymus apie karą ir V. Putiną

20201116_144632
Lietuva
BNS/Fotobankas nuotr.
Etaplius.lt Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  BNS

Migracijos departamentas kompetentingų institucijų prašo įvertinti Lietuvos pilietybę turinčios balerinos Ilzės Liepos pasisakymus apie karą Ukrainoje ir Rusijos prezidentą Vladimirą Putiną.

„Migracijos departamentas penktadienį išsiuntė paklausimus atsakingoms šalies institucijoms, kurių paprašyta įvertinti Ilzės Liepos viešus pasisakymus“, – BNS informavo Migracijos departamentas.

Anot jo, nustačius, kad šio asmens veiksmai kelia grėsmę nacionaliniam saugumui, departamentas parengs siūlymą Vidaus reikalų ministerijai kreiptis į prezidentą dėl pilietybės atėmimo.

Pagal Pilietybės įstatymą, išimties tvarka įgytos Lietuvos pilietybės asmuo netenka, jeigu jis savo veiksmais kelia grėsmę Lietuvos saugumo interesams, viešai reiškia palaikymą valstybei, keliančiai grėsmę Lietuvos ar kitų Europos Sąjungos valstybių narių, jų sąjungininkų saugumo interesams.

Vadovaudamasis šia nuostata prezidentas Gitanas Nausėda Lietuvos pilietybę atėmė iš šokėjos ant ledo Margaritos Drobiazko. Ji su vyru Povilu Vanagu dalyvavo Rusijos prezidento atstovo spaudai žmonos rengiamuose projektuose.

LRT televizija sekmadienį pranešė, kad interviu Rusijos žiniasklaidai Lietuvos ir Rusijos pilietybes turinti I. Liepa smerkia Baltijos šalis už jų elgesį ir palaiko Rusijos prezidento V. Putino pradėtą karą Ukrainoje.

„Neturiu jokių abejonių dėl to, ką kalba mūsų prezidentas. Ir nors viena pusė sako, kad Kremlius išplovė mums smegenis, tai kiekvieno pasirinkimas. Man atrodo, dabar viską tiksliai suprantame – tai mūsų pamatinių vertybių priešprieša. Deja, Ukraina tapo tarsi keičiamu pinigu, man labai gaila“, – kalbėjo I. Liepa.

„Man labai gėda dėl jų (Baltijos valstybių – BNS) ir labai liūdna (...). Mes suprantame – deja, liaudis tampa mažos grupės žmonių įkaite. Mums be galo pasisekė, nes turime tokį lyderį, kaip Vladimiras Vladimirovičius Putinas, kuris tarnauja savo tėvynei, yra ištikimas savo pareigai“, – į klausimą apie Baltijos šalyse griaunamus sovietinius paminklus ir ribojamą rusų kultūrą atsakė I. Liepa.

Sovietų laikų latvių kilmės baleto primarijaus Mario Liepos dukrai Lietuvos pilietybė išimties tvarka suteikta 2000-aisiais. Tuomet skelbta, kad Maskvos Didžiojo teatro solistei pilietybė suteikta už tai, kad daugiau nei dešimtmetį šoko su Lietuvos baleto artistu Petru Skirmantu.