Miesto mokyklose vėl vyks prevencinė akcija prieš rūkymą

Ukmergė
Pexels.com nuotr.
Etaplius.lt Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  Ukmergės raj. savivaldybės inf.

„Geriausia diena mesti rūkyti – šiandien ir dabar“ – taip moksleivius vėl ragins ir kvies visą sausio mėnesį į Ukmergės miesto mokyklas atvyksiantys Ukmergės rajono savivaldybės administracijos tarpinstitucinio bendradarbiavimo koordinatorė kartu su Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus, Visuomenės sveikatos biuro darbuotojais.

Ukmergės rajono savivaldybės administracija, atsižvelgdama į gautus tyrimo rezultatus, visą sausio mėnesį numato tęsti prevenciją, kurios tikslas - kurti saugią ir sveiką gyvenamąją aplinką be tabako dūmų, mažinti tabako gaminių vartojimą, informuoti visuomenę apie tabako gaminių vartojimo sukeliamas sveikatos problemas.

Akcijos metu buvo ištirtos konfiskuotos elektroninės cigaretės. Tyrimas atskleidė susirūpinimą keliančius rezultatus, kadangi net 67 proc. el. cigarečių buvo užpildytos psichiką veikiančiomis medžiagomis, tarp kurių buvo ir tokios kaip amfetaminas, heroinas, MDMA, kokainas ir kiti sintetiniai stimuliantų pakaitalai.

Akcijos metu visiems 5-12 klasių mokiniams bus įteikiami lankstinukai su aktualia informacija apie rūkymo žalą, atsakoma į rūpimus klausimus. Elektroninių cigarečių paieškai bus naudojamas specialus detektorius, mokinių gali būti paprašoma parodyti kišenių ir kuprinių turinį. Pas nepilnamečius mokinius surastos elektroninės ar įprastos cigaretės bus konfiskuojamos.